| Antogirl a întrebat:

Hei. Am o problema destul de mare. Am un iubit de 5 luni și ne iubim chiar foarte sincer. E primul din viața mea din punct de vedere sexual, dar părinții mei sunt credincioși 100% și nu sunt de acord cu relațiile intime înainte de căsătorie. Au zis ca ma reneagă, ma dau afara din casa și nu mai am ce cauta la ei dacă fac așa ceva. Ierivm-au anunțat ca ma duc la doctor ca sa vada dacă am făcut ceva cu prietenul meu și mi-au interzis sa îl mai văd. Nu se împăca cu ideea (eu fiind eleva in a 11a) ca am prieten. Menționez ca sunt majora. Întrebarea mea este, dacă ma duc la doctor mama mea are voie in cabinet? As putea vorbi cu doctorul sa nu le mărturisească părinților ca nu mai sunt virgina? Sa ii minta de fapt. Îmi iubesc părinții enorm de mult, dar nu ar înțelege dacă as încerca sa vorbesc cu ei. Am trăit cu aceleași ideea "te reneg", "te dau afara" și uite ca dacă m-au speriat tot am "gresit". Va rog din suflet sa ma ajutați, eu am zis ca ma duc ca sa nu dau de bănuit nimic, dar îmi e foarte frica.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp ca esti majora medicul este obligat sa nu divulge nimic situatia te medicala

| GoldenZenith a răspuns:

Daca parintii tai chiar sunt credinciosi si te reneaga fac un pacat mai mare decat ai facut tu (in conceptia lor). Nu cred ca ar face asa ceva. happy si medicul nu poate divulga informatii de genul decat cu acordul tau.