| ElizaaaX a întrebat:

Ce parere aveti despre relatiile intime inainte de casatorie?(Nu vreau sa par depasita, dar sunt doar curioasa).

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Nu am o părere bună.

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nicio parere tinand cont ca nu se mai procedeaza ca pe vremea lui bunica

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Ma uit cu mila la fetite de 14 ani care isi incep viata sexuala si se plang c-au ramas insarcinate, iar tu intrebi de sexul inainte de casatorie?
Nu cred ca mai exista fete care sa se dezvirgineze dupa casatorie.
A fost candva, acum sexul este foarte usor de obtinut!

| CristiB93 a răspuns:

Urmareste aici si ai sa aflii tot adevarul despre asta.
http://www.youtube.com/watch?v=Lo6M4NddxeI

| AlexanderAdrian a răspuns:

Sexul e o activitate umana si in acelasi timp o activitate practicata de toate speciile, inclusiv de catre plante. Daca de exemplu am analiza din punct de vedere uman, cum se realizeaza fecundarea la plante, denumita proces de polenizare, am vedea clar ca e un fel de sex in trei.

Cred de asemenea ca 16 ani ar fi minimul de varsta la care cineva ar putea sa isi inceapa viata sexuala insa sunt multi care asteapta ori majoratul ori pe fat frumos sau din diverse motive nu fac sex pana dupa 20 de ani.

Sexul nu trebuie niciodata facut dupa casatorie si strict pentru procreere. Este absolut absurd din doua motive foarte serioase. Apuci sa te iei cu cineva si vine si noaptea in care sa faceti sex. Si te trezesti ori ca nu-ti place, ori ca nu aveti acelasi mod de-a face sex, ori ca el e mai bruta si tu esti mai tandra sau invers. Si ce faci? Vrem noi sa ne chinuim vietile idealizand relatia intre doi parteneri atribuindu-i sentimente inaltatoare insa adevarul e ca daca nu se inteleg in pat, ori se vor desparti ori vor insela.

Al doilea argument ar fi faptul ca suntem inzestrati nu doar cu constiinta dar si cu puncte erogene. Eu nu cred ca natura a facut o greseala si ne-a dat capacitatea de a provoca si a primi placere prin intermediul activitatii sexuale, doar ca noi sa ne batem joc de asta. Si LOGIC ne putem bate joc de ea in ambele sensuri - si printr-o abstinenta inutila dar si prin exagerari.

Deci asteapta varsta si partenerul potrivit, cunoaste-ti-va reciproc atat trupeste cat mai ales psihic, mental, si daca totul e ok puteti face pasul.

Iar atunci cand o faci cu cap si de preferat cu un singur partener, fara sa inseli, nici relatiile bazate doar pe sex nu trebuie sa fie asa o sperietoare.

Nu trebuie sa mai fim depasiti si sa traim intr-o mentalitate de ev mediu, dar nici sa facem excese. Iar habotnicia in cazul asta, adica ponegrirea sexului cu argumente religioase, este doar una din cauzele unei vieti nefericite cu multe angoase si frustrari.

| Danysan a răspuns:

E ceva normal si nu trebuie sa mai gandesti ca pe Vremuri.Asa iti cunosti si tu parteneru mai bine si vezi ce poti inbunatatii la el ca apoi sa nu te vaiti ca nu stie sa te satisfaca asa cum trebuie.

| HueyFreeman a răspuns:

Normale si chiar necesare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde si de varsta la care incepi, sa zicem ca de la 17-18 ani poti incepe viata sexuala, este la fel ca si clasele 1-8, daca ma intelegi

| Madayna a răspuns:

Mi se par normale daca exista o relatie serioasa cu ganduri de casatorie.

Răspuns utilizator avertizat
| ElizaaaX explică:

Apropo(informativ) nu vorbeam despre mine..Doar voiam sa vad cati mai au conceptia mea laughing