| maria1998 a întrebat:

Hei! Am si eu o intrebare...Sunt nascuta pe 23 octombrie si am vazut in diverse reviste ca scorpionul incepe pe 24 octombrie si in unele pe 23 octombrie.Deci ce sunt balanta sau scorpion?

Funda

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

O zi noua oncepe in secunda care urmeaza dupa ora 00 a zilei in curs. Daca te-ai nascut pe 23 octombrie, inainte de ora 00, esti in zodia care include si ziua de 23. Daca te-ai nascut dupa ora 00, normal ai intrat in ziua de 24 si esti in zodia care cuprinde aceasta zi.Mai simplu, priveste ceasul, inainte de ora 00.In momentul in care ceasul tau v-a arata 23:59:59,v-a aparea 24:00:01,moment in care deja ai intrat in ziua urmatoare.

| Yasmin875 a răspuns:

Esti scorpion toata ziua.