| an00nnim21 a întrebat:

Hei, aveam 2 conturi de Instagram făcute pe același telefon dar nu cu aceleași date, după cel de al doilea care nu era cu numele meu și toate cele am vorbit cu o persoană care m-a blocat și am primit block și pe contul meu principal. Sacă am șters primul cont și urmează să se șteargă definitiv peste câteva zile, o să apară contul meu principal ca îl are la block sau pur și simplu o să-mi apară ca m-a scos?

5 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Nu are treabă, conturile sunt distincte,ce ai făcut pe unul nu apare pe altul.
In cazul tau,daca tu l ai blocat și după ai șters contul, dar pe primul cont îl ai la follow(sa zicem), el rămâne în continuare la follow, fara să știe că tu ți-ai șters celălalt cont, numai dacă te caută de pe alt telefon și vede că acel cont nu mai exista și doar atât.
Sper că ai înțeles laughing

| an00nnim21 explică (pentru Hyperion7):

Eu nu l am blocat, am primit block și după aceea am șters contul, pe contul principal aveam persoana respectivă la follow dar acum nu cred ca mai apare ca o urmăresc din moment ce nu pot să intru pe profil nici măcar nu găsesc user ul, și mă tem ca în următoarele zile când contul se șterge definitiv fără să mai pot să mă conectez la el niciodată, o să apară cum ca are la block contul meu principal, sau pur și simplu după ștergerea lui o să pot vedea profilul persoanei și o să fie totul ok

| Hyperion7 a răspuns (pentru an00nnim21):

Pai,din moment ce tu nu îl mai găsești sau vezi pe undeva,e clar faptul că te a blocat pe acel cont de pe care îl cauți.
Daca are conversația ii va apărea "Instagram user", adică da, ca și cum l-ai fi blocat.
Pai nu era nevoie sa îl ștergi, îți puteai face un alt cont și îl puteai găsi.
Dar daca nu sunt prea curios, despre cine este vorba?

| an00nnim21 explică (pentru Hyperion7):

Despre o persoană habar n am cum să zic, dacă vrei îți pot da mai multe informații dar nu aici

| Djdfjtjfjcjd a răspuns:

E simplu te-a blocat pe un cont și a ales opțiunea să fi blocată automat și pe celelalte conturi.
Ca să poți să găsești persoana respectivă îți faci cont de pe alt telefon pentru ca te ia după IP