| Valeennavoleena65 a întrebat:

Bună TPU, am făcut un cont de Instagram şi m-am conectat şi pe mai multe conturi de pe acelaşi cont şi cineva mi- a dat block pe un cont fals, chiar dacă am şters celelalte conturi şi am rămas doar cu primul tot nu mai îmi apare acea persoană, nici de pe contul acesta, să-mi schimb parola?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are legătură parola cu block-ul de pe Instagram, persoana respectivă nu dorește, cel mai probabil să vorbească cu tine.

| Andreea99911818181 a răspuns:

Nu. E o functie de la Instagram ca atunci cand blochezi pe cineva sa setezi " Blocheaza contul X cat si viitoarele conturi ce ii apartin " iar instagramul iti recunoaste toate conturile fiind acelasi telefon si fiind asociate. Mai pe scurt cei de la Instagram stiu ca tot tu esti si pe contul tau personal deci logica lor e ca daca persoana te a blocat pe un cont nu te vrea nici pe celalalt. Iar daca era un cont fals si te cunosti cu persoana aia asa isi va da seama si ca iti apartinea tie deoarece i se va parea ciudat ca te a blocat fara sa vrea.
( Incearca sa blochezi tu pe unul la intamplare si o sa vezi ce scrie mai exact cand dai confirmare )

| ioanamardare1212 a răspuns:

Buna! Aceeași problema o am si eu. Ai mai aflat ceva?

La "persoane blocate" apar ambele conturi oare?
Mulțumesc!