| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Aveti vreun citat preferat?
Quotes sau versuri din melodii ce v-au atras atentia?
Vreti sa le impartasiti? :3 Daca vreti puneti si melodia voastra preferata.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am de toate.
Citat: "And I have one of those very loud, stupid laughs. I mean if I ever sat behind myself in a movie or something, I'd probably lean over and tell myself to please shut up." :))
Unul dintre ele, majoritatea sunt din "De veghe în lanul de secară" J.D. Salinger.
Quote "Telling people you're tired, when in reality you're just sad"
Versuri "Setting fire to our insides for fun, to distract our heart from every missing them" (da, din melodia aia pe care mi-ai dat-o, în apărarea mea spun că o ştiu de mult timp).
https://www.youtube.com/watch?v=eaLgZMWv_cE
Acum ascult asta.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si eu iti stiu melodia, si ador versurile love struck.

13 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

"Iubeste in asa fel incat cel caruia ii oferi iubirea ta sa se simta liber si nu prizonier."
Am ramas setat pe citatul asta. Cred ca detine secretul cel mai important al relatiilor de dragoste. Dar nu numai, al relatiilor in general.
Inseamna sa stii sa fii acolo prezent.
Nu e usor. Pentru ca nu e vorba de a fi indiferent. Dar practici ceva din care cazi foarte usor in indiferenta daca nu te lupti sa fii prezent. Si imediat cum se intampla asta ai pierdut.
Totodata e si secretul spre a nu ramane in ceva ce nu trebuie sa fie pur si simplu. Sa accepti realitatea. Sa pleci cand a venit vremea. Poate chiar inainte de a incepe. Nu ar mai exista oameni care sa zica. A fost frumos dar as fi preferat sa ne fi despartit acum 3-5-10-20-30 de ani.
E o arta pe care cred putini reusesc sa o stapaneasca.

| Bacemi a răspuns:

Momentan melodia preferata e Leonard Cohen - Different Sides: https://www.youtube.com/watch?v=VcFrVMkdN6M

| syd a răspuns:

Imi place asta acum https://www.youtube.com/watch?v=hbtuVoXkOFg

Si citat: "Există un singur debut fertil în viaţă; experienţa huliganică. Să nu respecţi nimic, să nu crezi decât în tine, în tinereţea ta, în biologia ta... Cine nu debutează aşa, faţă de el însuşi sau faţă de lume – nu va crea nimic, va rămâne sterp, timorat, copleşit de adevăruri. Să poţi uita adevărurile, să ai atâta viaţă în tine încât adevărurile să nu te poată pătrunde, nici intimida - iată vocaţia de huligan."

| anonim_4396 explică (pentru syd):

Huliganii... Bun baiat!

| syd a răspuns (pentru anonim_4396):

happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"If all you told was turned to gold,
If all you dreamed was new,
Imagine sky high above
In Caribbean blue..."

http://youtu.be/Jl8iYAo90pE?t=2m19s

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

ești liniștea mea în atâta gălăgie.

https://youtu.be/m-XA5Arq354

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ha, era un timp cand cautam melodia asta.
Multumesc! ^_^

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

plăcere kiss

| immaBeast a răspuns:

Adunatura de materialisti in tara sfintilor
Pamantul e pe moarte, apa isi pierde memoria
Padurea isi pierde suflul parazitilor treziti-va
Aveti basini de lux dar comportamente de pivnita

https://www.youtube.com/watch?v=I1JRjUf3dZI

| Coquinne a răspuns:

Citatele si melodiile preferate sunt pentru aia care au citit un citat si au ascultat o melodie in toata viata lor.