| CinevaAnonimă a întrebat:

Hei, bună! Voi mergeți la biserică? Vă place acolo?

6 răspunsuri:
| GraniniCuPiersica a răspuns:

Nu exista Dumnezeu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergeam când nu exista pandemia.
N-am mai mers de multă vreme.
Îmi plăcea căci mă puteam ruga.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Mergeam cand eram mica pentru ca imi placea sa privesc picturile. Acum mai admir in treacat arhitectura unora dar nu le-am mai calcat pragul de multi ani.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu merg și nu îmi place.

| Celcestietot a răspuns:

Buna! Daca imi prezinti (prin argumente) biserica adevaratului Dumnezeu si consider ca sunt corecte, ma voi duce cu cea mai mare placere.
Tu, frecventezi biserica? Te simti atrasa de acel loc, si, de ce (+
cum ii vezi pe oamenii de acolo)?

| NikFlorian a răspuns:

Da. Biserica e un locaș de odihnă al sufletului, e un loc al păcii, al resetării mintale și al conexiunii cu divinitatea, acolo omul se regăsește pe sine în trup și își vede reflectat sufletul și este un loc al rugăciunii și al meditației.