| AvalohAlyn a întrebat:

Cat de des mergeti la Biserica? Va place acolo?

Răspuns Câştigător
| angelica02 a răspuns:

Sa fiu sincera mie imi place foarte mult sa merg la biserica sa ma rog,pentru ca sincer iti spune ma ajuta foarte mult si ma simt atat de bine cand sunt in biserica,ma simt fara probleme,fara griji,uit de tot,si de cand ma duc la biserica am noroc,serios vorbesc,si te simti mai bine, daca nu ma crezi du-te si convinge-te dar nu numai intr-o zi si doar sa te duci sa vezi daca simti ceva ca ti-am spus eulaughing), trebuie sa ai credinta pentru asta sa crezi mai intai, si chiar daca nu ma duc mereu saptamana de saptamana pe luna tot ma duc de cate ori am timp mai ales ca am inceput scoala acum sunt de dimineata si imi e greu sa ma mai trezesc, dar crede-ma e foarte frumos te-as sfatui si chiar te-as ruga doar sa te duci si apoi sa imi spui! mult noroc

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Doar cand vizitez vreun monument, manastire ceva

| OnuOnulică a răspuns:

Când am timp merg.
Şi da, îmi place.

| sublime89 a răspuns:

N-am mai fost la biserica deloc de vreo 4 ani, si pana atunci ma duceam foarte rar. Doar de Craciun si de Pasti treceam pe acolo, mai degraba din respect pentru traditii decat din credinta. Niciodata nu mi-a placut la biserica. Slujbele mi s-au parut tot timpul extrem de plictisitoare. Se repeta la nesfarsit aceleasi lucruri hilare, si aceleasi ritualuri primitive. Imi place in schimb sa vizitez unele manastiri vechi. Stiu sa apreciez valoarea lor istorica, si sa vad cum a influentat religia societatea si comportamentul uman de-a lungul istoriei.

| DarkAndDreary a răspuns (pentru sublime89):

Si mai auzi ca zice preotul: "Mi s-a spus ca printre noi se afla un necredincios"
Si esti ceva de genul: "Shit...m-au descoperit."
Dar apoi auzi continuarea:"...asta s-a intamplat mai demult"

| sublime89 a răspuns (pentru DarkAndDreary):

Phew laughing

| DarkAndDreary a răspuns (pentru sublime89):

Mi s-a intampla de Paste cand m-a "obligat" iubita sa merg la biserica cu ea. laughing

| dragos38 a răspuns:

Doar de pasti ma duc, caci asta este traditia crestina, dar in alti ani se cam impingeau ca boii, doar, doar sa nu ramana fara paste(paine inmuita in vin)desi era pt.toata lumea, dar na asta-i mito... desi adevarata traditie a pastelui nu are treaba cu crestinii/este o traditie a iudeiilor aparuta I.H.

| DarkAndDreary a răspuns:

Niciodata. Nu.

| Adutzu2 a răspuns:

Cand pot si da

| ioanaa25 a răspuns:

Biserica e un loc sfant e casa Domnului. da e frumos chiar daca tie 4 ore o stlujba poti sa te duci la evanghelie si atat tine cam o ora. E foarte frumos si sa stii ca atunci cand mergi la biserica toate merg mai bine. Si sa stii ca nu iti zic asa ca sunt prea mare sfanta dar cand eram mica duminica de duminica mergeam cu bunica mea si era minunat.