DoarBogdan
| DoarBogdan a întrebat:

Hei!
Daca TPU s-ar inchide, sa zicem, care ar fi momentele de care v-ar fi dor?

Mai stiti prima data cand ati intrat pe TPU? Cum a fost? Cum vi se par acele "vremuri" fata de cele de acum?

Ma gandesc ca cel putin o intrebare v-a facut sa radeti, sa plangeti (putin probabil laughing ), sau v-a suparat, sau poate v-a motivat. In acel moment v-ati format o impresie despre ce poate lumea sa gandeasca, zic eu. Care e acea impresie?

Si da, poate pare ca este intrebare pentru cei care stau de mult timp pe aici, dar ma refer asa in general... La ce v-ati gandit cant ati intrat pe TPU si ati inceput sa raspundeti la intrebari? Sau sa zicem, prima problema de pe TPU. Ce faceti de fapt aici?

Poate ca cineva recunoaste anumite "personaje din ce zic, asa ca o sa raspund si eu oarecum la ce am zis. Cam... ciudat nu? big grin
Eh...
La inceput parca am intrat in "necunoscut" laughing Am vazut multe "prietenii" pe aici, persoane care cam stiai ce gandesc in functie de ce raspuns postau. Cumva parca am vrut si eu sa cunosc mai multe persoane si sa incerc sa le inteleg problemele.
Apoi totul era amuzant, raspundeam pe la intrebari, titlul de campionul zilei( care acum imi pare ca se dau raspunsuri doar pentru asta -peste 100 de raspunsuri pe zi?- pe bune?), vorbeam cu ceva "amici" de pe aici si parca era frumos sa zic asa laughing

Imi e dor de intrebarile alea care ma puneau pe ganduri, care ma faceau sa imi para rau pentru ca eu sunt asa norocos fata de altii cu probleme foarte grave. Si asa aparea strea mea de tristete. Mai erau si problemele de aici, si toate astea ma deprimau. (Mai mult cele de aici). Si poate de asta ma refugiam pe TPU. Mai ales cand simteam ca as fi vrut sa opresc noaptea si sa nu mai vina ziua de maine. Sa "dorm" mereu in liniste. Dar asta e alta poveste.

Cateva luni eram foarte activ ^_^. Nu prea stiu de ce laughing S-a intamplat sa cunosc multe persoane, ulterior sa vorbim pe fb si alea. Si acum tin legatura cu, cateva. Stiu la cine sa apelez big grin
Imi e dor de cand trimiteam felicitari si vorbeam mai despre orice. Sper ca isi mai amintesc cativa big grin

Dupa cam totul era... la fel. Vedeam la notificari intrebari ale prietenilor pe acelasi subiect, mereu si mereu si mereu... deja se stia. Fie intrebari de la rapiri si securitate( se stie cine laughing ), pana la intrebari despre viata si depresie( si aici), si alte intrebari conversationale care chiar nu le vedeam rostul (aici va dati seama). Mai erau si intrebarile de la dragoste si sex, care cred ca un sfert sunt puse doar sa mai radem. Sau cele legate de teme. De aia s-a inventat Google mai.

Oare numai eu m-am plictisit de astea? Si totusi mai sunt pe aici laughing
Ma gandesc ca TPU era altfel odata, nu ca acum. Chiar daca nu am vazut eu prea multe, o sa imi fie dor de linistea de la inceput. big grin

Daca ati citit pana aici, mersi si ne mai auzim...
Pa-pa kiss

140 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan explică (pentru anonim_4396):

Dar lucrurile trec... oare s-ar schimba ceva daca s-ar acei usheri?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Eu sunt convinsa ca da.
Probabil n-ar mai fi chiar ca la inceput, dar totusi lucrurile at intra din nou pe un fagas(mai) normal.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

De League of Legends si Bogdoneltongue

DoarBogdan
| DoarBogdan explică (pentru Doarunaltutilizator):

O sa ramai in istorie man big grin

DoarBogdan
| DoarBogdan explică (pentru alexandrualind):

Poate am castiga mai mult timp? laughing

| Fatamuntilor a răspuns:

Daca s-ar inchide TPU ar TMP CASTIGAT PENRU MINE!
Nici nu mai stiu cum a fost la inceput,m-am logat prin facebook, culmea ca la inceput chiar imi placea.
Trebuie sa recunosc ca am cunoscut cativa oameni minunati cu care pastrez legatura si pe alte cai (facebook, telefon ).
Am vrut sa renunt la site de acum doi ani, nu aveam nevoia de permisinea adminilor pentru asa ceva(aici as putea sa explimplic, mi-a fost sters raspuns cand am criticat situl, exista persoane favorizate pe TPU, asta poate vedea orice care are cont de mai mult de 2-3 ani...
Exista useri foarte activi,care dadeau raspunsuri foarte bune si foarte folositoare,dar fie au disparut, fie sunt mai putin activi. Oare de ce?
Probleme nu prea am avut, sunt destul de matura sa le pot rezolva si singura, dar am ajutat destul.
In ultimile luni am fost mai putin activa si asa va ramane.
Pastrez contul doar pentru,, muzica mea'' si pentru a pastra legatura cu unele persoane care (inca) nu mi-a dat contul de facebook!

DoarBogdan
| DoarBogdan explică (pentru AntoniSoulesOne):

League of legends o sa ramana, Bogdanel nu laughing

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru DoarBogdan):

Te leg cu o sfoara, si ramailaughing

| MadRabbiT a răspuns:

Au inchis chatul era distractie inainte ehe voi nu ati prins big grin iti face-ai iubita prieteni cu care filozofeai

DoarBogdan
| DoarBogdan explică (pentru Fatamuntilor):

Da, e frumos sa stii ca mai intrebi persoane fie, pe TPU, si ulterior pe fb, ce mai fac si cum o mai duc.

Poate acele persoane nu mai sunt active, pentru ca si-au pierdut interesul fata de acest site. Pana la urma toti o facem. De asta am si pus intrebarea big grin
Si da, unele lucruri de aici sunt previzibile si poate putini isi dau seama, mai ales cand este vorba de administratorii site-ului.
(Cat caz s-a facut pe acest site) laughing
Sau poate au iesit pentru ca deja si-au format o imagine despre acest site. In sensul ca, pe internet TPU a capatat o imagine oarecum, nasoala, din cauza intrebarilor tampite care se tot posteaza.

| MadRabbiT a răspuns:

De chatul TPU mai stiti?

| GabrielICG a răspuns:

Stop looking back you're not going that waywinking, incearca sa traiesti in prezent.

DoarBogdan
| DoarBogdan explică (pentru MadRabbiT):

Eu nu mai stiu laughing
Mi-ar fi placut sa il fi prins si eu.
Cum era?

DoarBogdan
| DoarBogdan explică (pentru AntoniSoulesOne):

Un singur usher nu poate sa ma tina laughing

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru DoarBogdan):

Dar cine a zis ca te tin? laughing

| MadRabbiT a răspuns (pentru DoarBogdan):

Era misto, fete, Love, dedicatii, muzica si marlanii l'au oprit

DoarBogdan
| DoarBogdan explică (pentru AntoniSoulesOne):

Zi mah, de ce iti e dor de pe TPU?

DoarBogdan
| DoarBogdan explică (pentru MadRabbiT):

Cred ca s-a creat o problematica sau ceva cu acel chat. Multe "relatii" stricau.

DoarBogdan
| DoarBogdan explică (pentru GabrielICG):

Pai nici nu am avea de ales, nu?

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru DoarBogdan):

De niste oameni vechi.

DoarBogdan
| DoarBogdan explică (pentru LoveSleep):

Unele cam imi pot da seama, ce primesti big grin

A da, l-a inceput m-ai speriat. Dupa am vazut copilul din tine :3

DoarBogdan
| DoarBogdan explică (pentru AntoniSoulesOne):

Oare cine sa fie?

| MadRabbiT a răspuns (pentru DoarBogdan):

Uite chat aici laughing

| Florentina9210 a răspuns:

Am citit in mare parte. laughing Eu sunt pe TPU din 2010, doar ca mi-am facut alt cont de curand, mai exact din 2015 septembrie.
Am trecut prin multe cu astia de pe site. Altii mi-au multumit, altii m-au injurat, asta e. Nu pot fi placuta de toata lumea. Altii mi-au dat mesaje rautacioase, frustrarea e la ordininea zilei, n-am ce zice.
Inainte se puneau intrebari ca lumea, lumea raspundea altfel. Era mai frumos. Imi trezeste si amintiri placute dar si neplacute. Aici am intalnit unele persoane care m-au ajutat, si prin asta am de venit si prieteni pe retele de socializare.

DoarBogdan
| DoarBogdan explică (pentru MadRabbiT):

Se pare ca nu s-a pierdut mare lucru : ))

DoarBogdan
| DoarBogdan explică (pentru Florentina9210):

Imi aduc aminte de unele incidente ^_^

| Caricaturistafaralimite a răspuns (pentru DoarBogdan):

Ai si tu dreptate merita ajutorul celorlalti insa sunt si multi care judeca faptele lor daca isi spun intimitatile aici. Si referitor la intrebare ai pus intrebare buna imi place. Deja ti-au raspuns lume te felicit

DoarBogdan
| DoarBogdan explică (pentru Caricaturistafaralimite):

Nu e ca si cand ar fi prima data happy

| alexandrualind a răspuns (pentru DoarBogdan):

Probabil!

| T0T a răspuns:

Nu mai știu cum și de ce am intrat prima oară. Față de atunci site-ul mi se pare mult mai pustiu, pe atunci aveai ce face cam o zi întreagă pe o singură categorie. Pot zice că am stat mult pe TPU și că m-a influențat în multe moduri, am rămas cu câteva amintiri frumoase care s-au concretizat. Am cunoscut oameni care mă puteau vedea și considera altfel decât ceea ce arătam în realitate. Peste 10 zile fac...5 ani petrecuți aici. A fost un loc unde m-am refugiat mult timp. Refugiindu-te în pustiu nu te prea ajută cu nimic. Aici mereu am dat și de oameni ok chiar dacă majoritatea erau exact opusul. Am dat de oameni care m-au apreciat pentru ceea ce sunt. TPU e o parte din viața mea și va fi mereu. Am mai spus-o, nu plec, mă metamorfozez... Spuneam asta acum 2 ani aproape. Nu cred că a dat cineva importanță, nu cred că cineva își amintește asta. Am vrut de multe ori să plec însă uite-mă aici, aici cred că mă vei găsi după încă pe atât timp cât o să fac peste 10 zile.