DoarBogdan
| DoarBogdan a întrebat:

Hei!
Daca TPU s-ar inchide, sa zicem, care ar fi momentele de care v-ar fi dor?

Mai stiti prima data cand ati intrat pe TPU? Cum a fost? Cum vi se par acele "vremuri" fata de cele de acum?

Ma gandesc ca cel putin o intrebare v-a facut sa radeti, sa plangeti (putin probabil laughing ), sau v-a suparat, sau poate v-a motivat. In acel moment v-ati format o impresie despre ce poate lumea sa gandeasca, zic eu. Care e acea impresie?

Si da, poate pare ca este intrebare pentru cei care stau de mult timp pe aici, dar ma refer asa in general... La ce v-ati gandit cant ati intrat pe TPU si ati inceput sa raspundeti la intrebari? Sau sa zicem, prima problema de pe TPU. Ce faceti de fapt aici?

Poate ca cineva recunoaste anumite "personaje din ce zic, asa ca o sa raspund si eu oarecum la ce am zis. Cam... ciudat nu? big grin
Eh...
La inceput parca am intrat in "necunoscut" laughing Am vazut multe "prietenii" pe aici, persoane care cam stiai ce gandesc in functie de ce raspuns postau. Cumva parca am vrut si eu sa cunosc mai multe persoane si sa incerc sa le inteleg problemele.
Apoi totul era amuzant, raspundeam pe la intrebari, titlul de campionul zilei( care acum imi pare ca se dau raspunsuri doar pentru asta -peste 100 de raspunsuri pe zi?- pe bune?), vorbeam cu ceva "amici" de pe aici si parca era frumos sa zic asa laughing

Imi e dor de intrebarile alea care ma puneau pe ganduri, care ma faceau sa imi para rau pentru ca eu sunt asa norocos fata de altii cu probleme foarte grave. Si asa aparea strea mea de tristete. Mai erau si problemele de aici, si toate astea ma deprimau. (Mai mult cele de aici). Si poate de asta ma refugiam pe TPU. Mai ales cand simteam ca as fi vrut sa opresc noaptea si sa nu mai vina ziua de maine. Sa "dorm" mereu in liniste. Dar asta e alta poveste.

Cateva luni eram foarte activ ^_^. Nu prea stiu de ce laughing S-a intamplat sa cunosc multe persoane, ulterior sa vorbim pe fb si alea. Si acum tin legatura cu, cateva. Stiu la cine sa apelez big grin
Imi e dor de cand trimiteam felicitari si vorbeam mai despre orice. Sper ca isi mai amintesc cativa big grin

Dupa cam totul era... la fel. Vedeam la notificari intrebari ale prietenilor pe acelasi subiect, mereu si mereu si mereu... deja se stia. Fie intrebari de la rapiri si securitate( se stie cine laughing ), pana la intrebari despre viata si depresie( si aici), si alte intrebari conversationale care chiar nu le vedeam rostul (aici va dati seama). Mai erau si intrebarile de la dragoste si sex, care cred ca un sfert sunt puse doar sa mai radem. Sau cele legate de teme. De aia s-a inventat Google mai.

Oare numai eu m-am plictisit de astea? Si totusi mai sunt pe aici laughing
Ma gandesc ca TPU era altfel odata, nu ca acum. Chiar daca nu am vazut eu prea multe, o sa imi fie dor de linistea de la inceput. big grin

Daca ati citit pana aici, mersi si ne mai auzim...
Pa-pa kiss

140 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns (pentru DoarBogdan):

Nu timpenii ca aici. Dar unele sint aparent destul de naive. Oricum, e un site FOARTE interesant si util.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Ah, da.
Deja îmi lipsesc unele lucruri... dragostea declarată lui B, posturile despre B, comentariile despre B.
Ah, şi da, mi-ar lipsi persoanele cu care încă vorbesc de pe TPU.
Şi răspunsurile unora.
Şi nu ştiu, poate de mai multe chestii.

DoarBogdan
| DoarBogdan explică (pentru anonim_4396):

B asta e cautat, nu gluma...

| FataȘarpe a răspuns:

Atunci eram okey. Acum sunt distrusa.
Tin minte ca ai incercat sa ma ajuti la matematica

DoarBogdan
| DoarBogdan explică (pentru FataȘarpe):

Ce ai patit? big grin

| Sociopat a răspuns:

Pe cand intram eu era unu care punea intrebari la misto. Una mi-a ramas in minte. Zicea ca intr-o seara a sarit gardu la vecinu lui ca sa-i batjocoreasca capra. Intrebarea lui era daca capra poate ramane gravida si daca da ce sa faca? S-o omoare?

| Silviu276 a răspuns:

Daca TPU s-ar inchide, mi-ar fi dor de titlul de campionul zilei.

DoarBogdan
| DoarBogdan explică (pentru Silviu276):

Dar nu il ai sad

DoarBogdan
| DoarBogdan explică (pentru Sociopat):

Acum o sa imi ramana si mie asta in minte.

| Drolja a răspuns:

Când am intrat eu prima oară, pe TPU erau oameni deștepți.

DoarBogdan
| DoarBogdan explică (pentru Drolja):

Si acum sa inteleg ca nu mai sunt laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspund mai tarziu...scuze happy
In ultima vreme am intrat cam o data pe saptamana, viata mea e o calatorie continua nu stau locului niciodata dar in fine...
Nu stiu cum era TPU inainte dar eu cand mi l-am facut nici nu stiam sa umblu pe el laughing Nu mi se parea interesant, sincer...pana mi-ai raspuns tu la o intrebare si am inceput sa vorbim, si prin tine am mai cunoscut si alte persoane. Asta m-a motivat sa continui sa intru aici, altfel mi-l stergeam de mult, oricum nu stiu cat o sa mai stau pe aici, timpul din pacate nu imi mai permite...sad

| FrumusicaSufletista a răspuns:

Sincera să fiu nu am citit pînă la sfârșit întrebareabig grin,nu ca m-am plictisit,ci am înțeles de la bun început contextul întrebării.Ei bine,eu la început mi-am făcut cont de pe facebook,si în nume era indicat si anii mei, evident, atunci cînd răspundeam la o întrebarea, incepea lumea să sară pe mine, ca sunt prea mică ca să îmi dau cu părerea si in special cu asa idei.Asa ca mi-am făcut un alt cont anonim.In fine cel mai mult mi-a plăcut faptul că pot ajuta pe cei din jur sau măcar să împart o idee.O să îmi fie dor de orele care le petreceam focusata doar aici, ore în care îmi făceam prieteni care gindeau ca mine, ore in care scăpăm de griji.Astazi am intrat după 2 luni, cred, si am găsit totul ca înainte, insa parcă farmecul acestui site s-a mai pierdut acum, nu stiu de ce...

| WaterDrop a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

Aw sad Probabil din cauza mea. Ma simt vinovat.

DoarBogdan
| DoarBogdan explică (pentru anonim_4396):

100 de ani happy

DoarBogdan
| DoarBogdan explică (pentru FrumusicaSufletista):

Ma bucur ca te-am revazut happy

| FrumusicaSufletista a răspuns (pentru DoarBogdan):

Si eu, cum la voi?

DoarBogdan
| DoarBogdan explică (pentru FrumusicaSufletista):

Cum adica cum la noi? big grin

| FABULOSUL6000 a răspuns:

O sa imi fie dor de Ray. Nu o sa mai gasesti un virgin cu un iq de rama care sa poata scrie in alfabetul reptilian. Ahh, sweet memories...

DoarBogdan
| DoarBogdan explică (pentru FABULOSUL6000):

Deci, eram sigur ca o sa scrii despre el laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Vai, ce dragut laughing nu se poate trai fara mine laughing

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Adica ce ma, ramele virgine nu au dreptul la prieteni? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Fara numar happy

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Ar trebui să fie tot mai multă linişte! Însă se pare că e din ce în ce mai aglomerat, cu mai multe întrebări, deci ar trebui să fie şi răspunsuri! Şi nu ştiu de ce să îţi fie dor de ce a fost odată? Până la urmă cine a creat acest site nu de aceea l-a creat: să ajute!

| FrumusicaSufletista a răspuns (pentru DoarBogdan):

Ce ați mai făcut?

| UnBroken2016 a răspuns:

Nu mi s-ar schimba ziua cu nimic. Nu am "momente frumoase " de care sa imi amintesc. Nu prea stiu ce inseamna la voi "momente frumoase" aici pe site. Daca era vorba de viata reala mai intelegeam.

DoarBogdan
| DoarBogdan explică (pentru FrumusicaSufletista):

Pai eu nu prea mai sunt asa activ sad
Vine vacanta si nu am pofta de invatat sad

DoarBogdan
| DoarBogdan explică (pentru UnBroken2016):

Adica, ca acesta. Cu inselatul big grin

| FrumusicaSufletista a răspuns (pentru DoarBogdan):

Nici eu, chiar dacă sunt în vacanță deja

| MyNameIsJohnny a răspuns:

Mi-ar fi dor de multe. Sa fiu campionul zilei puppy dog eyes