| TheMoon15 a întrebat:

Hei! Deci se intampla cateodata sa visez, dar e ciudat.
Eu raman 90%-80% constient. De exemplu,odata imi imaginam ca prietena mea era langa mine si o sarutam si totul incepuse sa devina real,aproape ca puteam sa o simt si apoi toata camera parca a inceput sa se invarta si desi aveam ochii inchisi puteam sa vad pe cineva in tavan si sa aud cum vorbeste.
Mentionez ca atunci cand se intampla eu sunt aproape treaz,sunt constient si totusi se intampla si in toate cazurile eu nu ma mai pot misca.
Simt de parca mor, o stare foarte relaxanta totusi, un fel de senzatie in frunte si apoi totul se intampla.
Mentionez ca se intampla odata pe saptamana.
De ce? Eu am citit si despre vise lucide dar nu cred este vorba despre asa ceva..nu stiu
Ma poate ajuta cineva? Stie ce sunt?

Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Ti-as sugera sa citesti si despre paralizia in somn.
Poate este vorba despre acest fenomen.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt vise.