| TheMoon15 a întrebat:

Hei. Deci sunt baiat si arat bine. Nu e vorba ca ma laud, dar din cate am auzit de la fete sunt intre un 8 si un 9, am avut si iubite foarte multe care aratau bine si la randul lor ele se dadeau la mine,si din cate observ si eu,da, pot spune ca sunt atractiv, DAR NU MA POT VEDEA ASA. Cand ma uit la pozele mele sau in oglinda devin nelinistit, ma uit de 50 de ori pe zi la pozele pe care le am de frica ca poate nu e asa, si o chestie foarte enervanta e ca atunci cand ma uit la mine, fata mea se deformeaza, si nu ma pot uita pentru mult timp la mine insumi. De ce? Devine foarte enervant ca ma uit de atatea ori pe zi sa fiu sigur ca arat bine.
Adica ma uit la poza de profil, imi zic ca da, arat foarte bine, si dupa in mintea mea poza se deformeaza, incep sa ma indoiesc, mi o imaginez mutilata. De ce? Exista un sindrom pentru asa ceva? Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| Moments a răspuns:

Lucrul acesta se întâmplă aproape la toți adolescenții, nu e motiv de îngrijorare.
Nimeni nu o sa analizeze poza la fel de mult ca și tine

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Asa se intampla cand arati bine, ai alte defecte laughing dzeu nu da totu la unu si cea mai ramas la altul, sau nimic.

Daca arati bine este un atu, dar aia nu e tot, dupa urmeaza artileria grea laughing daca ai observat multe femei frumoase fizic is singure cu catel laughing aia arata ca mai mult de cum arata nu are ce arata.

| J0B0MAT a răspuns:

Ești prea frustrat și superficial. Nu mai fi așa.