| MayhemChimera a întrebat:

Hei! Miercuri merg prima oara cu avionul si nu inteleg cum sta treaba cu controlul acela de securitate, despre metale cred ca este vorba.Deci,eu imi pun telefonul si alte lucruri care le detin si au metal in ele pe o tava care o dau ei de acolo,Ca eu sa pot trece fara sa scoata alarme aparatul acela? Dar cu bagajul de mana, cum sta treaba? Daca am gen pantaloni cu fermoar din metal eu trebuie sa ii scot?
Cel mai folositor raspuns primeste funda happy

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Salut,

În momentul în care ajungi la aeroport o să ai niște tăviție în care îți pui bagajul, ghiozdanul, telefonul, banii, actele, ceasul etc. Practic dai jos de pe tine orice înseamnă metalic, mai puțin fermoare etc. Uneori te pune să dai jos și pantofii, dar nu te va dezbrăca, doamne ferește, așa cum zic unii de pe-aici.
Apoi vei trece printr-o poartă de siguranță. Dacă bipuie, o să vină o doamnă sau un domn și o să te controleze prin haine, pe corp dacă ai ceva. apoi ești liber să treci.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sunt si detectoare de mana care iti localizeaza zona metalica(fermoarul) si se poate demonstra asta.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Iar bagajul trece prin alt aparat pe banda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa te duci in trening, e si comod, scapi si de dezbracat pe acolo. Cand am fost ultima data cu avionul, in fata mea era o fata, au dezbracat-o pana la lenjerie intima, saraca. laughing N-as fi vrut sa fiu in locul ei

| mvcxzghjjhgfdsjhgf a răspuns:

Eu cind am zburat cu avionul am fost cu blugi care aveau fermoar si nu am avut probleme, depinde ce fel de metal..in bagajul de cina nu ai voie sa ai metele si sticle, ceia ce e lichid...Cureau de la blugi o sa trebuiasaca sa o scoti