| MelissaAdela a întrebat:

Hei omuleților☺
Sunteti PRO sau CONTRA lgbt?
Dau fundita pentru cel mai elaborat raspuns

Răspuns Câştigător
| Deaad a răspuns:

In cazul in care lgbt doreste legalizarea religioasa a casatoriilor persoanelor din cadrul grupului,nu sunt neaparat impotriva dar nu inteleg de ce ar dori asa ceva.
De ce nu inteleg?
Pentru ca, Dumnezeu a fost impotriva homsexualilor dintotdeauna.
De ce, atunci homosexualii nu se desprind de otrava crestinismului? De un Dumnezeu care a adus numai suferinta in lumea asta si discriminare si de ce nu isi traiesc relatia si viata departe de tot ce inseamna crestinism?

In alta ordine de idei, ztiu ce inseamna sa discriminezi homosexualii si sa ai o ura mare pentru ei, pentru ca am fost asa.
Pana mi-am dat seama ca omul are doar o viata si aceasta trebuie traita cum vrea respectiva persoana.
E un cancer sa ingradezi libertatea oamenilor asa ca ma declar neutru cu tendinte spre pro cu lgbt.Homosexualii sunt probabil cei mai discriminati oameni de pe planeta. Daca nu ar mai exista discriminarea din evul mediu, ar trai normal si fericiti ca toata lumea.Dar aceasta discriminare extremista provoaca numai durere si suferinta.Cate sinucideri avem la homosexuali din cauza discriminarii?

Trebuie sa dispara aceasta nenorocire de gandire, provenita din crestinism, pentru ca e numai vina crestinismului pentru toata discriminarea din lume.

| MelissaAdela explică (pentru Deaad):

Felicitari pentru fundita☺

| Drimmero a răspuns (pentru Deaad):

Discriminarea rasiala tot din cauza crestinismului, sexismul tot din cauza religiei e? Eu nu cred

| Deaad a răspuns (pentru Drimmero):

Cred ca glumesti in legatura cu sexismul, cum ca n-ar fi din cauza crestinismului si in general al religiilor abrahamice.
Chiar cred ca glumesti.

| Drimmero a răspuns (pentru Deaad):

In ziua de azi ma refer,, nu din cauza religiei e femeia discriminata, e din prostie femeia discriminata, doar atat.

| Clorox a răspuns (pentru Deaad):

Cui ii pasa ce crede dumnezeu?

| untu a răspuns (pentru Deaad):

Te inseli, nu Dumnezeu a adus suferinta in lumea asta si discriminare! Ci lumea asta rea si pacatoasa care nu e in stare sa judece ceva in mod corect! Deci nu mai dati vina contra LUi Dumnezeu!

22 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce conteaza parerea noastra? fiecare e liber sa faca se cu cine vrea atat timp cat nu incalca legile penale ale tarii

| MelissaAdela explică (pentru suntserios):

Ma intereseaza gandirea oamenilor despre "tema" asta din punctul lor de vedere.E prima mea intrebare pusa.Ce te agiti asa?

| Drimmero a răspuns:

Cred ca e a 20-a intrebare despre acest aspect cel putin de cand am eu cont pe aici,, habar nu am ce parere sa-mi formez despre ei, nu ma intereseaza ce fac ei in casa lor, e fix problema lor.

| zurick a răspuns:

Sunt de parere ca pot sa faca ce vor cu viata lor si ca trebuie sa fie priviti ca niste persoane normale, atat.

| J0B0MAT a răspuns:

Pro. Foarte elaborat, ştiu.

| Dismally a răspuns:

Pro, cred ca ar trebui sa aiba aceleasi drepturi ca si restul oamenilor considerati "normali".

| Darkmagic a răspuns (pentru Dismally):

Lgbt este o anomalie care incalca cel mai important scop al lumii vii, perpetuarea.
Altfel spus, sunt considerate anomalii care impiedica realizarea procreatiei avand ca scop doar obtinerea voluptatii.
Lasand la o parte acest "minuscul" aspect, am observat ca toti sustinatorii lgbt au o problema legata de "drepturi".
Perfect. big grin
Poti sa-mi spui de ce nu se cer "drepturi" si legalizari pentru cazuri de incest liber consimtit sau gerontofilie?
Doar este vorba ca si in lgbt, tot de "dragoste", si tot de doi adulti "normali".
Deci?

| Dismally a răspuns (pentru Darkmagic):

Nu as avea nimic impotriva. Si eu am observat ca multi dintre cei care sunt impotriva drepturilor persoanelor gay etc. se declara crestini. Intrebarea mea este cat la suta din biblie respectati si aplicati? Probabil doar partile care va convin. Daca tot vorbim de perpetuare ce ar fi daca s-ar interzice metodele contraceptive si avortul? Si ca sa nu semene prea mult cu perioada comunista, cei care incala aceste lucruri sa primeasca o pedeapsa biblica cum ar fi ucisul cu pietre happy

| Darkmagic a răspuns (pentru Dismally):

Multumesc pentru raspuns, nu mai am nimic de adaugat.
Am inteles ca nu ai avea nimic impotriva ca, eventual ipoteticul tau fiu, sa se iubeasca sexual vorbind, cu sotia ta sau cu bunica.
E ok.
De gustibus. happy

| Dismally a răspuns (pentru Darkmagic):

Ma refeream la gerontofilie, cat timp ambii parteneri sunt ok nu vad ce ce as fi eu impotriva. Cred ca ipoteticul meu fiu si-ar gasi alta partenera mai potrivita, cat despre altii nu este treaba mea. Sa stii ca sunt multe lucruri care ma dezgusta, multe lucruri pe care le urasc, dar asta nu inseamna ca ar trebui interzise. De gustibus non disputandum happy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt PRO dar ii tolerez. Ca sa fii PRO at insemna sa le faci reclama. Nu trebuie sa fii de accord cu ceva ca sa poti tolera.

| Kogaion a răspuns:

CONTRA
De ce? Pai in primul rand mi se pare foarte scarbos sa vezi 2 barbati cum se saruta pe strada, la fel si la femei, pe langa astea majoritatea statelor care au acceptat casatoriile intre persoanele de acelasi sex, au adoptat si incestul si necrofilia(sa faci sex cu mortii). Asta e parerea mea, cei din comunitatea LGBT au probleme psihice, poate sa-mi spuna oricine ca sunt si persoane f importante gay/lesbi, sa fie sanatosi, dar eu nu accept asta. Si da, sunt Crestin Ortodox, dar asta nu are nimic de a face cu parerea mea despre LGBT.

| NuStiuVere a răspuns (pentru Kogaion):

N ai creier.

| Med080909 a răspuns (pentru NuStiuVere):

Poate tu n-ai creier, n-am nimic cu LGBT dar dacă ei mă includ și îmi spun că sunt straight pentru că nu sunt că ei mai bine nici nu mi-ar spune așa, nu vreau să trăiesc cu un status social doar pentru că nu fac parte, iar dacă tu chiar crezi că e ok așa ceva atunci du-te în America și du-te pe insula Pride la un Drag Show și spune-mi dacă e normal așa ceva

| Aslam a răspuns:

Contra. Moarte la gay si lesbiene! laughing)