| rubiixgius a întrebat:

Bună TPU! As vrea la liceu sa merg pe profilul de Stiinte ale Naturii, dar de matematica nu sunt pasionata deloc și sincer nu as mai vrea sa o vad în fața ochilor.
Se insistă mult pe matematica la Științe ale naturii? Este grea? Oscilez între Petru Rareș și Calistrat Hogas Piatra Neamț.

5 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Da,o sa dai si BAC-ul din matematica, deci mai gandeste-te

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E grea rău.Du-te pe științe sociale că-i mai bine.

| florin926481f a răspuns:

O sa fie matematica dar nu de mate-info, ceva mai usoara adica m2.

| elennax a răspuns:

Nu la fel de mult ca la mate info, dar da, se cam insista. Legat de cat de greu e, materia de a 9-a este groaznica, o sa faci complet altceva fata de ce faci acum. Sa iti dau un sfat: in clasa a 9-a poti sa te concentrezi pe mate, ca sa intelegi ceva, dar dintr-a 10-a focuseaza-te pe materiile specifice, mai ales chimia. Daca nu intelegi o lectie la chimie, n-o sa mai intelegi niciuna.

| emilllyya a răspuns:

Da, se insista putin, fiind profil real. Se da si bacul la mate, insa faci M2. (al doilea cel mai avansat tip de matematica ce se preda in liceu, mai e M1 la mate-info si M3 la altele)