| Felictiy a întrebat:

Hei! Stiti daca trebuie vaccinul de 14 ani pentru fisa medicala din dosarul de liceu? E obligatoriu? Dar poze?

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și ți-e greu să faci o poză?

| xEdd27 a răspuns (pentru sadrian46):

Domnule, cu tot respectul, de ce vă adresați cu o asemenea superioritate? Este o simplă întrebare

| sadrian46 a răspuns (pentru xEdd27):

Îți răspund și eu cu tot respectul, mă adresez cu ce am.
Întrebarea de ce, caută motive.
Motivul pentru care sunt aici este să ajut.
Dacă nu aș avea o poziție de superioritate, nu aș putea să ajut, că nu aș avea cu ce. Nu mă adresez astfel ca să mă laud, sau ca să mă bag singur pe mine în seamă, cum vă place vouă să vă exprimați.
Mă bucur când, uneori primesc un mulțumesc de la cineva.
Altă întrebare?

| FruttiFresh300 a răspuns:

Nu e obligatoriu vaccinul, nu te obliga sa-l faci, dar unul din părinți va trebui sa semneze ca nu e de acord sa îl faci.
Poze îți trebuie pentru carnet, poți sa faci poze oriunde, nu neapărat la școală.

| denispop14 a răspuns (pentru FruttiFresh300):

Nimeni din scoala mea nu a facht acel vaccin in clasa a opta. Oare se face in clasa a noua?

| FruttiFresh300 a răspuns (pentru denispop14):

Da, în a 9a se face de obicei și poți opta sa nu îl faci, pentru ca nu este obligatoriu.

| ZyRRe a răspuns:

Acum vreo 5 ani cand am intrat la liceu, tin minte ca in clasa a IX-a a venit o asistenta medicala si a facut vaccin. Cat despre poze nu stiu ce sa spun, dar nu cred. Cred ca iti da carnetul de note si iti faci tu o poza tip buletin si o lipesti acolo.