| Dariutza22 a întrebat:

Hei.
Sunt genul de fata careia ii plac foarte mult unghiile mari si date cu oja. Dar unghiile mele sunt foarte subtiri si mici ( formatul degetelor e mic, dar eu imi tai cuticulele si imi iming acolo pielea laughing ) si mi se rup foarte usor si uneori mi se rupe doar un strat de pe unghie. Si se vede urat. Ce ar trebui sa fac ca sa nu mi se mai rupa si sa le am si eu mai tari?

3 răspunsuri:
| lacrima15 a răspuns:

Ar fi foarte bine daca te-ai da in fiecare seara cu ulei de ricin pe unghii. Ar trebui sa iei si un supliment de calciu (se gaseste la farmacie). Si mai exista un tratament foarte ieftin, dar eficient - umpli un vas cu apa calduta si dezolvi sarea in acea apa, si iti tii mainile in apa sarata 30 min - 1 ora. Unghiile tale se vor intari simtitor, vor deveni mai sanatoase si vor creste mai repede. Iar zeama de lamaie albeste unghiile ingalbenite iar cu intaritor sau poti sa-ti pui unghii cu gel si nu mai ai treaba;) uitete aici
http://www.cherie.ro/beauty/zeama-de-lamaie-pentru-intarirea-unghiilor/

| Dariutza22 explică (pentru lacrima15):

Mersi fain happy

| lacrima15 a răspuns (pentru Dariutza22):

N-ai pentru ce! Sau poti sa mergi la un dermatolog si iti va recomanda ce stiu ei mai bine :*