| d3utzsa a întrebat:

Cand in sfarsit am si eu unghiile mai mari decat le-am avut pn acum s-a trezit o unghie sa mi se rupalaughing x(
nu vreau sa o tai ca mi se rupe din carne si la urma stau iar nu stiu cate luni pna imi creste la loclaughingsi vreau sa le am mari mkr acum de sarbatoritonguebig grin
stie cineva ce sa ii fac ca sa nu o tai?laughing

9 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Lipeste-o cu super glue!

| browneyes99 a răspuns:

Sa o pilestiwinking... sau lipesteo cu supergluelaughinglaughinge pe bune fazawinking am avut o prietena mai care a facut asalaughinglaughing

| oAnna a răspuns:

Lipeste o cu ceva ca altcumva nu ai cum laughing sau cumpara ti unghii false si inlocuieste o pe ce a obraznicahappy

| Tso a răspuns:

Exista un mic truc. Mic de tot si foarte usor de aplicat.
Banuiesc ca stii pliculetele alea de ceai, de genul Lipton. Si banuiesc ca ai prin casa asa ceva.
Pentru asta este nevoie de puţin dizolvant (dacă este cazul), lac transparent de unghii şi o bucăţică pătrată dintr-un plic de ceai (acea foiţă subţire aproape transparentă) de mărime potrivită pentru a acoperi toată suprafaţa unghiei în zona în care este ruptă. Întâi de toate, se şterge unghia cu dizolvant, se aşteaptă să se usuce apoi se aplică un strat foarte subţire de lac de unghii transparent. Înainte ca lacul transparent să se usuce se aplică cu grijă bucăţica tăiată dintr-un plic de ceai fără să rămână vreun pic de aer între unghie şi bucata de hârtie.( o pui unde ai unghia rupta. Daca e rupta in zona coltului, ai putea sa indoi bucatica si in interior.) Acum poti sa iti faci ce manichiura vrei tu.
Sper sa iti iasa. ( PS: Eu am o unghie rupta de o saptamana si asa am facut. Si merge de minune. )

| lOllipOp a răspuns:

Da-i foc!laughing)
[ puneti extensiiwinking ]

| d3utzsa explică:

O sa incerk faza cu usturoiullaughing
eu acum folosesc ulei de ricin de vreo 2 saptamani si chiar mi le-a intarit ata de cum le aveam:X

| Anonima_5812 a răspuns:

Stiu ca suna ciudat, dar am vazut la tv pe o emisiune ca daca vrei sa ai unghiile mai tari ca cele false pune-ti intr-o oja noua ustuoi bine bine taiat si apoi fa-ti unghiile(naturale...nu false)cu respectiva oja.

| AnCkA_8987 a răspuns:

Pai de ce nu-ti pui unghii ca gel?
ar fi mai simplu
o poti lipi ca super glulaughing
alta modalitate nu-ibig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Picatura cand lipeste nimic nu o dezlipeste asa de proasta esti rolling on the floor) puneti unghii false merge se poartahappy