| Casandra2442 a întrebat:

Am si eu o problema, chiar daca e de natura spirituala, poate e cineva care ma poate ajuta.
Am visat ca vorbeam cu o fiinta ciudata, rea si urata care zicea ca e fiul diavolului, apoi mi-a zis,, Hai sa ti-l arat pe tata", adica diavolul. Din senin a aparut diavolul, i-am vazut numai fata, care la inceput era transparenta, se vedea prin ea, nu era clara, apoi a devenit opaca. M-am trezit, am deschis repede ochii si inca il vedeam, ii inchideam si ii deschideam dar tot il vedeam. Ma simteam ca intr-o inchisoare, nu stiam ce sa fac, arata ca un om cu o mica mustata si cu coarne rosii, iar in jurul sau erau flacari. Apoi eram foarte speriata si apoi diavolul a inceput sa-mi zambeasca malefic, apoi am inceput sa ma rog si mi-a aparut un sfant, cred ca Sf. Nicolae, m-am mai linistit, apoi iar mi-a aparut diavolul, numai ca era nervos, apoi a disparut tot. Toate astea s-au intamplat la 5 dimineata, atunci m-am trezit. Si nu, nu am avut vedenii! Tin sa va zic ca eu sunt o persoana mai credincioasa, chiar daca am doar 13 ani, tatal meu imi zice multe despre Dumnezeu si alte lucruri spirituale. Cand eram mai mica, aveam uneori vise cand ma luptam cu tot felul de vrajitoare. Adica ele veneau la mine, iar eu ma rugam la Dumnezeu si plecau.
Ce credeti ca mi se intampla?

18 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nimic.Azi Dumnezeu nu ne vorbește prin vise. Nu ai de ce sa te îngrijorezi.

| ania a răspuns:

Te atacă cel rău. Posibil ca cei din familia ta să fi fost implicați în vrăjitorie, de aceea mulți copii sunt atacați de demoni.Roagă-te-Tată ceresc, îți dăruiec viața mea ția, fii Tu stăpânul vieții mele.îmi cer iertare pentru toate păcatele mele (spune tot ce îți aduci aminte), iert și eu pe toți care m-au rănit(spune pe cine și pentru ce).Îți mulțumesc Mîntuitorul meu Hristos că ai murit pentru toate păcatele mele, primesc iertarea ta și-ți mulțumesc că Tu ai învin pe cruce toate forțele celui rău. Orice demon de frcă, de mânie, de înșelare, Satan însuși îți poruncesc să pleci de la mine, în Numele lui Iisus Hristos, acolo unde te timite El, acum Iisus e stăpânul meu.Declar ruptă orice legătură sufletească nedumnezeuiască cu persoane care au făcut vrăjitorii în familia mea!
Citește Noul Testament și Psalmii și roagă-te cât mai mult, povestind cu Dumnezeu ca și cu cel mai bun prieten.

| RAY a răspuns:

Ca ai o imaginatie foarte buna asta cred eu

| Superior a răspuns:

Nu te imprieteni cu satan...nu te duce de partea lui! Vrea sa-ti indruge lucruri si sa devina prietenul tau, dar cand mori o sa zica "Ce? Mi te-ai inchinat mie? Eh, nu-mi aduc aminte, mars la tortura tar*fa".

| Superior a răspuns:

Pt. TraiesteClipa : Posthunter,cam asa ceva esti tu. Dar mai dispari din zona religie,tu ce faci doar este sa distrugi speranta oamenilor in orice. Fie ca Dumnezeu exista (si cred) sau nu! Pana la urma Dumnezeu (fie ca exista sau nu) face vietile oamenilor mai usoare! Si da speranta la o viata de apoi,dupa cum stii multora le e frica de moarte si spera la o viata viitoare,caci e deranjat gandul ca maine nu te vei mai trezi,ca maine nu o sa mai bei,ca maine nu o sa mai vezi ce gust are mancarea. Chiar daca ti-e lene si nu vrei sa ramai "manipulat" de crestinism,macar nu mai lua si distruge sperantele tutror,si fa si tu o rugaciune,Dumnezeu ar aprecia si asta. Cum explici ca icoana lui Arsenie Boca plangea si ca un arhangel catolic parca respira in sicriu? Astea au fost date la PRO TV. Mai dispari din zona asta,du-te si spune cui vrei ce vrei,nu mai distruge sperante. Sunt oameni care nu se pot bucura cum trebuie daca stie ca candva nu vor mai fi. Asa ca dispari! A, si raspuns eronat? Posthunter, cum ziceam. Aaa, si m-ai dat la "ignore", wow happy

| BogdantheDreamer a răspuns (pentru Superior):

Da Alex, TraiesteClipa e un penibil/a ce are putere doar asupra copiilor de 12 ani, slab pregatiti. Cand apare cineva cu argumente si ii inchide gura ii da ignore, ca si mie de altfel laughing.
E clar, convingerile lor scartie din toate incheieturile.

| Superior a răspuns (pentru BogdantheDreamer):

Exact laughing Cineva care vede situatia ca si mine happy

| TrăieşteClipa a răspuns:

Creierul tau doar reactioneaza la informatiile pe care le primeste.
Eu nu visez demoni deoarece stiu ca acestia au fost inventati de crestini.

| Casandra2442 explică (pentru TrăieşteClipa):

Cred ca ar trebui sa taci daca nu intelegi.

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru Casandra2442):

Cred ca tu nu vrei sa intelegi.
Satan, diavolul nu exista.A fost inventat de crestini ca sa provoace frica.
De ce nu il visezi pe Krishna si visezi diavoli? Pentru ca de Krisna nu ti-au programat creierul.De fapt cred ca nici nu ai auzit de el.
Hindusii il viseaza pe Krishna, crestinii fricosi viseaza diavoli.

| CinevaAnonimă a răspuns:

Ar putea fi din cauza filmelor horror(daca le privesti). Oricum, sa stii ca visurile nu sant adevarate si ca este pacat sa credem in ele.Nu trebuie sa ne fie frica de diavol.

| Casandra2442 explică (pentru CinevaAnonimă):

Daca ai fi citit cu atentie ai fi inteles ca nu a fost totul vis. nu vad filme horror

| CinevaAnonimă a răspuns (pentru Casandra2442):

Oricum nu cred sa fie vreun semn.

| BogdantheDreamer a răspuns:

Nu te increde in vise, asa ne invata Biserica. Sa nu crezi visele si sa nu cauti talmacirea lor.

| Casandra2442 explică (pentru BogdantheDreamer):

Daca ai fi citit cu atentie ai fi inteles ca nu a fost totul vis.

| urseyul a răspuns:

Pai hai sa o luam cu inceputul, acele entitati negative care te-au atacat se hranesc cu frica ta, trebuie sa te rogi pentru protectia divina, in fiecare seara incipuiestei ca tragi peste tine o patura aurie care emana dragoste. Si ai incredere in tine, nimeni nu te poate rani doar speria.

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru urseyul):

Patura aurie este doar un intrerupator mental.
Este suficient sa stii ca diavolii nu exista si nu te mai deranjeaza niciodata.
Alte entitati care se hranesc cu frica vin doar la fricosi.In momentul in care iti invingi teama dispar si astea.

| HyperionMarcus a răspuns:

Toti cei care pornesc spre drumul spiritual sunt atacati la un momentdat de demoni.
E destul de "normal" ce ti s-a intamplat. Oricum, ai procedat bine!