| AsAsInDoLL a întrebat:

Am si eu o nelamurire in lagatura cu un vis, nu cred ca incadrez aceasta intrebare in cea mai buna categorie, dar...Sa va spun pe indelete. Acum 2 zile am avut un vis destul de ciudat..am visat ca eram la liceu la ora de engleza si era un tip de la o alta clasa care facea ora cu noi, dupa ce s-au terminat orele am mers la mine acasa si am jucat un joc stupid pe calculator (ciudat era faptul ca tipul are prietena si petrece foarte mult timp cu ea si nu prea intelegeam de ce sta cu mine). Dupa ce a plecat am vrut sa intru in bloc prin usa din spate, dar era blocata de gheata (si mai ciudat..in fata blocului era vara) si apoi am sarit gardul si am inceut sa sparg gheata cu mainile pana mi-am facut loc sa trec si apoi am intrat in casa. Nu am stat prea mult timp si am vrut sa ies sa-mi iau ceva de mancare si am zis sa cobor cu liftul (blocul meu nu are lift) si am dat ce acel tip si de prietena sa care se duceu in acelasi loc... dupa ce mi-am cumparat ce-mi trebuia am mers spre casa. Pe dum am dat de o inmormantare cunosteam mare parte din oamenii care erau acolo dar nu cunosteam persoana moarta (inca am impresia ca era barbat). Nu stiu cum m-am trezit in casa bunicii mele in camera mica cu fostul meu iubit si cu 2 prieteni de-ai lui si am stat putin de vorba pana am auzit pe cineva in bucatarie ca a spat ceva si am vrut sa plec stiind ca se intampla ceva rau. Fostul meu drag iubit incapatanat din fire nu vroia sa place si m-am rugat de el de trei ori apoi l-am sarutat si a venit cu mine. cand am iesit am vazut-o pe bunica mea cum se indrepta spe noi si am incercat sa deschid poarta (care evident era inchisa) tragand ca disperata de ea intr-un sfarsit reusind s-o deschid simtin maa bunicii mele cum imi atinge umarul si apoi am fugit pe mijlocul strazii.Incercand sa scap cat mai repede am iutat de prietenii mei i-ar cand m-am iutat in spate nu mai era nimeni si cand m-am intors am vazut-o pe bunica mea moarta in fata mea. ~Nu-mi amintesc decat atat din vis si cred ca pe unii din voi care s-au obosit sa citeasca tot i-am plictisit, dar am nevoie de ajutor de cand am visat chestia asta nu ma pot odihni cum trebuie. As vrea sa stiu ce inseamna toate astea (nu vreau dictionar de vise..nu ma ajuta prea mult). Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

E doar un vis, practic nu inseamna nimic, adica nu iti semnalizeaza absolut nimic din ce se va intampla bun sau rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singurul dictionar este sufletul tau, adica ceea ce simti deoarece visul este proiectia facuta de subcontientul tau pe baza a ceea ce simti si gandesti. Tu stii mai bine ceea ce simti in momentul de fata si ceea ce se intampla in jurul tau. Incearca sa asociezi acel vis cu astea.

| Filip23 a răspuns:

Daca bunica ta a murit, da si tu la un infrigurat o tartina, pentru sufletul ei, un suc ceva.

| Lagorúthon a răspuns:

Probabil dorul bunicii tale ti-a cauzat asta.

| DERPELINO a răspuns:

Mai mult psiholog pentru tine, pisi.