| Vikaa a întrebat:

Hei TPU, credeti in blesteme si vraji? Credeti ca pot fi realizate de oricine oricand?

23 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Orice patesti in viata vine din gandurile tale care devin realitate.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Clar nu.
Cred ca sunt oameni care fac niste ritualuri in care cred, dar nimeni nu poate face nimic concret prin vraji si blesteme, ca sa zici ca e parte din realitate.
La fel si cu divinitatea asta timida, care ne-a lasat biletel scris de altii pe frigider, si niciodata n-a deschis gura.
Am un psihic suficient de echilibrat, incat sa nu aiba nevoie de sustineri de genul asta.

| Drimmero a răspuns:

Prostii, nu exista asa ceva, cine crede in ele e de internat.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ăla te iubește și omu' caută atenție, iar tu vrei să-i faci vrăji.
Nu l-ai fermecat tu destul?winking

| Mosotti a răspuns:

Nu, e vrajeala. Si asta e o iluzie ca si religia, nu s-a demonstrat faptic nimic, ca nu are cum, sau daca se intampla ceva, e pura coincidenta, de aia foarte rar au loc asa coincidente. E iluzie tot ce nu se poate demonstra oricand si cam de oricine.
E ca si cum sa zicem ca eu zic ca sunt destept, dar faptele arata ca nu sunt, deci e iluzie ca sunt.
Iluzia este ceva nereal.

| Celcestietot a răspuns:

Daca ai un pistol cu apa, sa nu te astepti ca o sa iasa gloante cand apesi pe tragaci.

| SilentRain a răspuns:

Nop

| mentholinks a răspuns:

Exista dar nu pot fi realizate de oricine.

| Yurisa a răspuns:

Nu cred laughing Am facut un pact cu Diavolul cand eram clasa a 7-a, in a 9-a am facut un ritual pentru un baiat dintr-o carte cu magie neagra.
Nu s-a intamplat efectiv nimic si am devenit satanista din greseala laughing Nu recomand

| Vikaa explică (pentru Yurisa):

La cat ma stiu de nebuna crede-ma ca m-ar duce capu sa fac magie neagra laughing

Răspuns utilizator avertizat
| IamJoKeR a răspuns:

Nu cred in așa ceva

Răspuns utilizator avertizat
| DeeaCarmen a răspuns:

Nu cred.
Dar sincer, uneori pe partea partea de blesteme da. Nu ca vraja, dar e ceva dubios, au unele persoane un talent, ca orice gand negativ asupra cuiva, se si cam intampla.
Coincidena sau nu?
Tu ce parere ai?

| Apokales a răspuns (pentru DeeaCarmen):

Cred ca este de vina emisfera stanga a creierului, cea care se ocupa de interpretari si cauta tipare acolo unde in fapt nu exista big grin.