| JikkiFX a întrebat:

Eu chiar vreau sa ma mut in Anglia! Adica in Romania sunt ff stresat din cauza scolii, prieteni scarbosi, si multe altele. In Anglia am inteles ca la scoala stai mereu 6 ore, si am aflat mai multe. Nu te bate nimeni etc. La note, nu se zic decat uneori, se cheama parintele la scoala. Engleza o stapanesc chiar super ok, mai am ceva de invatat dar o stiu, ma descurc. In Anglia ai si locuri misto, ca de exemplu locuri cu trambuline, am vazut pe yt si acolo cu prieteni te poti bate ca in wwe, imi place ff mult si chiar vreau sa merg si la un meci happy Dar cand parintii voiau sa ne mutam eu nu. Acum ei nu vor si eu vreau happy adica si ei ar vrea dar nu is asa de opsedati. Imi zic ca nu se mai poate chiar asa de usor, stiu asta, dar tot se poate. Am si pe cineva acolo happy Help

3 răspunsuri:
| francut a răspuns:

"opsedati"?! Si alte exprimari anapoda. Daca si engleza o stii la fel, stai acasa.

| JikkiFX explică (pentru francut):

Ma refeream opsedati sa plece. Gen eu vreau ff mult sa plec si ei nu vor neaparat. Ce am zis acoli e echivalent cu : Eu is obsedat si ei nu

| francut a răspuns (pentru JikkiFX):

Iar eu ma refeream la faptul ca tu nu cunosti limba romana. Deschide dictionarul si vezi daca gasesti cuvantul "o p s e d a t".