| Evaxx77 a întrebat:

Hei TPU!
Peste 2 săptămâni urmează să plec cu familia într-o vacanță de 3 zile.
Avem de ales între Belgrad(Serbia) și Brașov. Având în vedere că Brașovul l-am vizitat de vreo 7 ori până acum, mi-aș dori enorm să mergem la Belgrad pentru că acolo am fost doar o singură dată acum mult timp și îmi doresc să revăd acest oraș mai ales că în New Beograd s-a construit foarte mult în ultima perioadă și am citit mai multe recenzii pe net în care turiștii erau foarte încântați de arhitectura de acolo, spunând că seamană cu un mini Dubai(Belgradul Nou), pe care nu am apucat să îl vizitez atunci, doar în centrul vechi al Belgradului am fost și mi-a plăcut tare mult.
Familia este de părere că ar fi mai ok să alegem Brașov pentru că este mai aproape de noi. Locuim în Olt și Brașovul ar fi ceva mai aproape față de Belgrad. Ei, fiind genul de oameni mai comozi optează pentru Brașov dar mie nu îmi place pentru că nu or să facă altceva decât să meargă din restaurante în restaurante și câteva plimbări prin centru apoi mergem înapoi la hotel. De vizitat am vizitat tot ce era posibil în Brașov, de aceea consider că în Belgrad, fiind doar o sigură dată am avea mai multe de făcut și de vizitat. Cum să fac să-i conving să mergem la Belgrad? Voi ce părere aveți? Ce ați alege și de ce? big grin

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

As alege ceva unde chiar nu am mai fost niciodată.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cred ca fix de viata de noapte are nevoie intr-o vacanta cu parintii

| melimili a răspuns:

Pai daca si intr-o parte si in alta mergeti numai pentru restaurante, ce mai conteaza unde mergeti?