| Analex17 a întrebat:

Hei TPU.
Vreau si eu eu sfat. Voua cum va place sa dormiti vara/iarna, cu pijamale (cu/fara bixeri/chiloti), doar in lenjerie intima sau complet dezbracati? Cum e mai bine? Ms.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In pijama

| dullcat a răspuns:

Pijamale lungi si lenjerie, din motive de igiena.In timpul somnului corpul transpira si se formeaza un mediu proprice pentru tot felul de bacterii si microorganisme. Daca dormi dezbracat, asta inseamna party pentru acestea, care se vor forma direct in lenjeria de pat sau in saltea si se vor hrani cu mizeria si pielea moarta (un om elibereaza anual 3-4 kg de piele moarta, ghici unde se duc). Vara la fel, doar ca aleg pijamale scurte.

| LordCristobal a răspuns (pentru dullcat):

Eu am citit undeva ca e sanatos sa dormi dezbracat.

| mastadont a răspuns:

După părerea mea cel mai bun somn îl ai când dormi dezbrăcat, cel puțin eu mă simt mult mai confortabil când dorm astfel, dar de când am copil dorm în pijama scurtă iarna și vara în chiloți că e foarte cald, și nu vreau să-i provoc vreo surpriză neplăcută fetiței mele, mai ales că, la noi bărbații, organul genital intră în erecție când vrea el, ba chiar și în somn după câte mi-a confirmat soția. laughing
Cel puțin în cazul meu, după ce m-am obișnuit să dorm dezbrăcat, simt pijamalele ca pe ceva inconfortabil, cred că și pielea are nevoie să respire și să scape, măcar temporar, de povara veșmintelor.
Ah, și dacă ai o plapumă aceasta să fie mai bine mai subțire decât prea groasă, organismul se odihnește cel mai bine la o temperatură puțin mai scăzută decât cea din timpul zilei, și nici nu transpiri. Dacă transpiri noaptea înseamnă că ceva nu e optim, ori pătura prea groasă ori hainele, dar e clar că somnul nu este unul mulțumitor dacă te trezești transpirat ca după o zi de lucru.

| LordCristobal a răspuns:

Iarna-un tricou de casa, panataloni lungi de pijama si ciorapi de casa.
Vara-fara tricou sau in tricou de casa, pantaloni scurti de pijama si fara sosete in picioare.

| Anonimboy111 a răspuns:

Dezbracat de tot, doar boxeri sau doar cu tricou si/fara boxeri

| AndresDarie2000 a răspuns:

Fie vară, fie iarnă, mie îmi place să dorm doar cu pantaloni scurți de noapte happy

| Analex17 explică (pentru AndresDarie2000):

Fara nimic sub ei?

| AndresDarie2000 a răspuns (pentru Analex17):

Fără nimic sub ei. Sunt pantaloni scurți de noapte, mai pe deasupra sunt și moi happy
Numai bine de dormit