| Angel_8830 a întrebat:

Hei uite asa avea o intrebare. nu prea stiu cum sa imi creionez sprancenele adica se vede prea mult ca le fac cu creion sau prea putin...va rog sa ma ajutati plz...

Răspuns Câştigător
| syel a răspuns:

Buna intrebare. Si eu mi le creionez. Bine, eu m-am nascut blonda, dar cu sprancenele satene. Acum parul mi s-a inchis pe parcurs ce am crescut. Ce iti spun eu acum, poate ca ti se pare cu prea are legatura cu intrebarea ta, dar are. Depinde de parul i de sprancenele tale cum arata. Sunt rare, dese, nu au forma bine definita, sunt prea subtiri, prea deschise la culoare, prea inchise. Multe fete isi pun intrebarea asta ca si tine. Daca sprancenele tale sunt inchise la culoare, nu e nevoie sa te dai prea tare, te dai doar ca sa le oferi putina stralucire sau ca sa se vada mai bine. Nu trebuie sa apesi deloc cu creionul. Daca in cazul in care iti sunt prea subtiri, atunci da, poti sa te dai cu creion si sa apesi, numai sa ai grija sa nu iesi din contur prea tare. Unele fete mai recurc si la rimel cand au sprancene rare sau deschise la culoare. E bun, dar tot creionul e cel mai bun in cazul in care nu vrei sa dai bani pe vopsitul sprancenelor.
Eu mau dau cu creion negru numai ca sa am o forma mai bine definita a sprancenelor. Dar nu mai dau tare pentu ca nu prea am nevoie sa se vada. Ale mele oricum sunt inchise la culoare. Dar chiar si asa, lumea tot isi da seama ca ma dau. Nu stiu ce fel de sprancene ai tu, dar sper ca raspunsul meu lung si plictisitor sa-ti fie de ajutor.