| anonim_4396 a întrebat:

Heii.Am de facut un proiect la scoala cu tema "Civilizatia si cultura greaca". Despre ce as putea sa scriu? :-s Mentionez ca suntem mai multi intr-o grupa si vom imparti sarcinile. Ceva mai deosebit pentru mine, aveti idee? Multumesc. Ofer funda. :*

Răspuns Câştigător
| Popcorncubranza a răspuns:

Bun, ai putea face o prezentare despre marii lor conducatori. Si acolo sa pui poze si informatii mai ciudatethinking Ai mai putea sa scrii despre zei in care credeau (zeus, poseidon, ares, hermes, atena, afrodita etc). Cum se imbracau ar fi o idee bunathinking Ce mancau ar fi iar destul de bunabig grin Apoi ai mai putea sa zici despre muzica lor si instrumentele specifice. Sper ca am ajutat thinking

1 răspuns:
| windix a răspuns:

Cum se imbracau, ce mari fapte au facut, ce au constuit, viata lor, cu ce au ajutat lumea, mariii conducatori, ce-au construit...