| bombonika1799 a întrebat:

Heii tpu..trec in clasa a 8a si sincer sunt foarte stresata in legatura cu asta. pana acum cateva luni nu aveam niciun stres, dar de cand am vezut ce note s-au luat la examen mie o frica..mor..am medii destul de mari 9, 94 dar totusi imi este frica..imi puteti supune si mie ce se face in clasa a 8a..ma refer simulari cand se fac,daca se mai face si altcea in afara de spre exemplu ca mai dai teza la geo sau istorie. ceva in genu, vreau sa fiu pregatita..pe ce se bazeaza mai mult invatatul in clasa o 8a ce este mai principal? cum vi s-au parut examenele?

1 răspuns:
| SonnyFlameFan a răspuns:

Am trecut si eu prin stresul asta.Intr-a 8-a se pune accent pe materiile la care dai examen : romana+matematica.La ele trebuie sa inveti bine! Se fac simulari in semestrul 2 si eu am dat 2 simulari la interval de vreo 2 luni, pentru a ne obisnui cu ideea de examen.La faza cu tezele, dai.Pe semestrul al doilea, profesorii de la celelalte materii te vor lasa mai moale.Nu trebuie sa te stresezi atat de rau! Doar fi atenta si citeste bine cerintele si incerca sa ramai cat mai calma! Succes!happy