| bybyu a întrebat:

Anul acesta am banchetul de sfarsit de clasa a8a si diriginta ne-a spus fiecaruia sa tinem cate un discurs, iar eu n-am nici o idee sad Cine imi da si mie un discurs?
Imi trebuie urgent! Dau funda

4 răspunsuri:
| Vi003 a răspuns:

Aminteste-le cum erati in clasa I, tu si colegii tai, ce ati simtit cand ati intrat in clasa (banci, tabla, miros de var, invatatoare, colegi de gradi, emotii pozitive si negative), povesteste-le o intamplare hazlie si revino in prezent, la aspectul vostru, la dorintele voastre, la cum vezi tu viata de liceu. Poti sa inchei tot cu o intamplare care ti-a ramas in minte, dar de data asta, din cls a VIII-a. Distractie placuta si sa ajungi la liceul pe care ti-l doresti!

| andra181988 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=WqYqiv1dlck
si mai poti cauta pe google ca sunt o sumedenie: "discurs absolvire clasa 8 ".

| bybyu explică (pentru andra181988):

Imi trebuie pentru banchet :/ nu are legatura cu clopotelul