| IateyourCookie a întrebat:

Va rog, imi puteti spune un discurs de sfarsit de clasa a8a pentru doamna de desen. Dar sa fie amuzant ca am facut unul lacrimogen si doamna diriginta a zis ca nu e bine. Va rog frumos, nu am nici o idee. Multumesc.

1 răspuns:
| curioasa210 a răspuns:

V-ați gândit vreodată cât de mult îi ajutați pe ceilalți? Prin simplul fapt că le oferiți un zâmbet, prin cuvintele voastre spuse la momentul potrivit sau pur și simplu prin starea voastră de spirit atunci când sunteți veseli. (introducere prin care o complimentezi pe ea si tot publicul)
Doamna, profesoara de desen.defapt educatie plastica. Pe langa faptul ca ati fost o doamana de treaba si ca ne-ati invatat arta desenului. vreau sa tin acest discurs. Oare stiti dumneavoastra cat imi placea/nu-mi placea desenul inainte sa ni-l predati dumneavoastra?(alegerea ta) sigur ca nu..doar este alegerea mea nu a dumneavoastra. dar dumneavoastra m-ati facut sa imi placa/sa imi placa si mai mult! (depinde de ce ai ales mai sus) Acum.desenam ceva? Apropo doamna.sunteti bLaNa BoMbA (sau tare /de treaba/smechera. cum vrei)