| AndreaBurlanu a întrebat:

Hello, am si eu o curiozitate, in caz de razboi, care sunt singurele conditii sa NU participi?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Daca e o tara membra NATO implicata, toate membrele NATO trebuie sa intervina, asta e una dintre conditiile NATO. Ipotetic vorbind, daca America(ca tot e implicata in scandalul cu Iran desi e doar marketing) e atacata trebuie sa intervina si Romania printre altele, desi americanii i-ar dovedi cam pe toti si de una singura.

Daca nu e vorba de NATO atunci lucrurile sunt mai diferite pentru ca tine de alte aliante, multe state n-au armata dispusa pentru razboaie si ar pierde din oficiu. N-are sens sa intri in hora razboiului pentru ca Soarele se invarte in jurul a catorva mari puteri,, iar acele mari puteri nu iau in calcul un razboi de amploare pentru ca, costurile sunt enorme iar pagubele materiale si omenesti vor fi exagerat de mari.

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Drimmero):

De cand dai tu raspunsuri pe tema asta?
Am crezut ca ti'a furat cineva contul dar a aparut la timp si raspunsul despre Tyson.hee hee
Trimite'mi un mesaj cand intrii, vreau sa te intreb ceva.

| Drimmero a răspuns (pentru Dorotheea21):

N-am voie sa fiu informat in diferite domenii?

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu am voie sa fiu surprinsa? happy

| Drimmero a răspuns (pentru Dorotheea21):

Care e motivul surprinderii tale?

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Drimmero):

¿pundsɐɹ nu ɐs ᴉs ɐǝʇɐʇᴉʅᴉqᴉsuǝs zǝɾɐuǝɯ ᴉʇᴉ ɐs ʇoԀ
blushing happy

| Drimmero a răspuns (pentru Dorotheea21):

Despre ce sensibilitate e vorba ca eu unul nu o vad.

Poti, dar de obicei caut sa fiu lamurit/

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Drimmero):

Multumesc pentru informatii.
Ai dreptate, despre acel utilizator este vorba.

| Drimmero a răspuns (pentru Dorotheea21):

Stiu ca inca ti-e gandul la mine, cand puteai sa-l intrebi direct pe el ai ales sa ma instiintezi pe mine.

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu l-am intrebat pe el pentru ca intra rar si nici nu am dorit sa scriu acolo, la vedere, ai fi explodat ca te pun intr'o situatie urata.
Apreciaza asta! happy
Sincer, acum ma gandesc de ce forumul imi arata ca pot sa le scriu celor pe care ii ignor.
Tine!
https://imgur.com/MuO6TEV
Ca esti mai necredincios decat toata crema ateilor de aici! laughing
Nu e bine sa te amagesti.
Noapte buna.

| Drimmero a răspuns (pentru Dorotheea21):

Nimic nou, replica unui clasic in viata, un model de urmat pentru oricine acel personaj din imagine.

Somn usor si vise placute,, puricii, capusele si coropisnitele sa te inroseasca!

12 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca țară sau ca individ?
Ca individ să fii inapt de serviciul militar.
În caz de război, să fii țară neutră, nealiniată.
Noi suntem parteneri NATO, nu avem cum să nu participăm.

| Celcestietot a răspuns:

Să fi preot, ori o persoană cu handicap de orice tip. Dacă te referi la front, atunci dacă ești președinte, nu participi. Numele de utilizator îmi dă de înțeles că ești fată, iar daca este așa, fetele nu prea au ce căuta pe front, doar "la casa lor", prin spitale la îngrijit bolnavii sau sa lucreze prin alte domenii (fabrici, brutarii, patiserii etc).