| Mario1994 a întrebat:

Hello. Ce diferență e la nivel de trai între Ungaria și România?
Salariile, cultura, locurile de munca cum sunt?

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Cam tot pe acolo e,poate Ungaria are ceva oameni la conducere mai adevarati decat romanii.
Romanii au avut la conducere mereu numai pleava societatii,numai stifturi,atunci cand a mai reusit cate unu sa ajunga sus,repede au si dat cu el de pamint.
Pacat de tara asta ca putea sa fie buna,sa fie sus,pentru ca avem o istorie mai lunga,ma refer ca teritoriu, daca am afi avut conductori buni, astazi alta ar fi fost situatia.

Deci cinteaza f mult cine conduce o tara, pentru ca tot omu face ca acea tara sa fie bogata, frumoasa sau sa fie saraca lipita.
Romanii ca oameni is ok, ar fi mai buni ca ungurii daca ar fi cineva sa-i conduca cum trebuie.

| gemeni6226 a răspuns:

Si aici si dincolo oamenii pot trai bine sau rau functie de ce ambitie au in viata. Bunaoara in orasul in care stau sunt foarte multe case foarte frumoase dar si multi oameni care traiesc de pe o zi pe alta dincolo la fel.Dar ei au ca vecin Austria si mereu se compara cu cei de acolo si sunt nemultumiti ca nu au traiul de acolo.Nu vad o diferenta prea mare a nivelului de trai al omului de rind de aici cu cei de dincolo.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Nu contează țara în care ești.Contezi tu ca persoană, totul depinde de tine, de capacitatea ta intelectuală, de abilitățile tale, de cât ești de hotărât în a realiza ceva în viață și modul în care te poți adapta la orice situație.