| Adryana98 a întrebat:

Hellobig grin! Credeti ca exista vreo diferenta intre o fata draguta si o fata frumoasa? Sau dragut=frumos?

10 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

De obicei cand spui o fata frumoasa de referi la o femeie.

Cand spui o fata draguta de obicei te referi la pustoaice.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

0 % diferenta.

| Woodenpints91 a răspuns:

Aia e drăguţă de la gât în sus. Cealaltă e frumoasă de la gât în jos.

| floresdemayo a răspuns (pentru Woodenpints91):

De la gât în jos e..incitantă, flăcăule laughing! Nu te gândi iar la pițipoance!

| lolium a răspuns (pentru Woodenpints91):

Si alea "bune " unde mai raman?

| Woodenpints91 a răspuns (pentru lolium):

Drăguţe, frumoase, bune...da de câte categorii sunt femeile?

De fapt, femeile se împart doar în două categorii: ălea care-mi plac mie şi restul.
Şi de obicei, ălea restul slute.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Depinde.Pentru mine e strict vorba despre aspect fizic, restul "criterilor" nu intra in definitia nici unuia dintre astea 2.Eu zic ca dupa aspect la mine se impart in 5:
5:Nu prezinta interes(pentru mine)
4:Interesanta chiar daca fizic nu ma atrage
3:Simpatica(dar nu suficient sa deschid subiecte, dar accept daca deschide ea)-Is la inceput neutru, genu de fata pe care as fi de acord so cunosc de fata cu alte persoane
2big grinraguta(Imi place si-mi doresc sa vb mai multe cu ea)-As vrea so cunosc in particular
1:Frumoasa(Mai atragatoare decat cea draguta)-Ori e doar mai atragatoare si naturala sau mult prea aranjata care probabil vrea bani, faima etc.Genu care o primit complimente asa de multe incat a devenit increzuta si nu ma intereseaza

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu aș face totuși o diferență între ele...
O fată drăguță, mi se pare una drăgălașă, dulce, simpatică, care are pe vino-ncoa’, chiar dacă nu este o frumusețe aparte.
Fata frumoasă, o văd uneori mândră, încrezătoare în ea, serioasă, alteori orgolioasă (infatuată)...

| blueheart a răspuns:

Inteligenta si sufletul vor face diferenta.

| CosminC86 a răspuns:

Ola! Fata draguta nu este fitoasa, in timp ce aia frumoasa se crede buricu' pamantului.