| guess_who a întrebat:

Care e diferenta intre o fata draguta si una frumoasa? thinking

11 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Draguta este o frumoasa ca tine, spune ca nu-i adevarat!

| elena a răspuns:

Revin... o domineisoara draguta poate avea de o mie de ori mai mult succes dacat una frumoasa si in general fereste-te sa mergi pe strada cu o persoana feminina, care ti se pare ca este mai frumoasa decat tine, este frustrant.

| andreea8888 a răspuns:

O fata frumoasa...este doar o fata frumoasa, cu un aspect fizic atragator, potrivita pentru toti, acceptata de toti!
O fata draguta este oglinda unei frumuseti fizice particulare(o frumusete sarmanta, o imperfectiune perfecta), inteligentei, educatiei si caracterului plin de principii sanatoase de viata!
Alegi tu cine este dragut/a sau frumos/a!
happy

| diavolitza a răspuns:

Mie mi se spune ca sunt draguta dar uneori cred ca "dragutza" acopera nu numai partea psihica ci si fizica . cred ca ai dreptate tudor

| diavolitza a răspuns:

Mie mi se spune ca sunt draguta dar uneori cred ca "dragutza" acopera nu numai partea psihica ci si fizica . cred ca ai dreptate tudor

| diavolitza a răspuns:

Mie mi se spune ca sunt draguta dar uneori cred ca "draguta" acopera nu numai partea psihica ci si fizica. cred ca ai dreptate tudor

Răspuns utilizator avertizat
| claudya a răspuns:

Depinde ce se intelege prin "draguta" /"frumoasa"?

| salvatorul_21 a răspuns:

Bv kayura...
Frumoasa -care place, care trezeşte admiraţia...
Draguta - Drăgălaş, frumuşel, graţios (ca înfăţişare sau comportare); iubit, drag. A fi sau a se arăta, (adverbial) a se purta drăguţ (cu sau faţă de cineva) = a fi amabil, binevoitor (cu cineva). (Substantivat, fam.). Termen alintător cu care te adresezi unei persoane iubite sau folosit când vorbeşti despre o asemenea persoană...deci s-o lyuam logic, da?
Cand spui fata draguta, spui... la cineva mai firava, mai sensibila...
Cand spui fata frumoasa...nu e neaparat "are tot ce-ti plk tie"...
de fapt mai bine nu raspundeam... oricum kayura, desteapta raspundere ai ales...pace:X

| kayura a răspuns:

Mie una mi-ar placea mai mult sa`mi zica cineva ca sunt draguta decat ca sunt frumoasa. Diferente? Cand spui draguta de gandesti la cineva mai firava, mai sensibila iar cand spui frumoasa, are tot ce`ti place tie. laughing Eu una asa cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu o fata draguta o zi, cu o fata frumoasa o viatahappy