| Mothafuckaa a întrebat:

Hello everyone! Vreau sa aud mai multe pareri, pentru ca sunt intr-o stare in care nimic nu are sens... Care este sensul vietii?
Funda:*

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| neutrino a răspuns:

Cine a spus ca are?

| Dariusuu a răspuns:

Aşa-s şi eu în acest moment când mă întreb de ce se mai zbat oameni aşa că tot sfârşesc lângă o cruce îngropaţi.
Sensul îl dai tu, oricare ar fi el.Dar totuşi probabil că avem doar o viaţă nu ştim mai bine o trăim la maxim decât să vedem cum trece pe lângă noi fără să facem nimic.
Sunt atâtea lucruri care ne face să ne simţim bine.

Poftim.

http://www.succesdublu.ro/......-excelent/

Cum te simţi acum?

| Sociopat a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata NU are sens DACA NU ii DAI TU UNUL!
Poti sa alegi sa dai sens si scop vietii tale facand ceva ce-ti place, ce te defineste... ceva bun constructiv...sau poti sa stai si sa observi ca viata (ta) nu are sens DEOARECE tu NU-I OFERI UNUL!

Nimeni nu se naste cu un SCOP(daca am avea un scop/scopuri predestinate inainte de nastere atunci ne-ar LIPSI LIBERUL ALBITRU)! ...tocmai de aceea noi suntem datori(fata de propriile persoane) sa ''APLICAM'' pentru un SCOP.

In concluzie:SCOPUL VIETII ESTE SA GASESTI UNUL!

Nu numai tu nu ai un scop-nimeni nu are...pana nu-si face!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata oricum nu are sens, chiar daca ii dai tu unul o sa te trezesti ca n-are rost, iar actiunile tale sunt ca un val in ocean provocat de un bob de orez.
Incepe prin a cauta placeri, dar nu idealuri prea mari ca cele impuse de media, incearca sa te rezumi sau sa-ti cunosti limitele.
Asta cu viata traita la maxim mi se pare aiurea, daca ar exista macar un potentiometru metaforic acolo pe undeva, al meu cred ca era in scurt sau stricat.