| DianaIsHere123 a întrebat:

Hello, lume! Am nevoie de un sfat.
M-am certat cu una dintre cele mai bune prietene ale mele, şi eu nu mai am de gând să vorbesc cu ea. Asta fiindcă e genu ăla de persoană egoistă. Adică, eu îi ascultam problemele tot timpu şi o sfătuiam, dar ea nu le asculta pe ale mele.
Zilele astea am mai vorbit pe facebook, adică practic ne-am certat, şi ea mi-a spus că sunt singura persoană care i-a fost alături mereu, şi că sunt o persoană specială, şi alte chestii.
Şi spune că o să se schimbe pentru mine, şi chestii d-astea.
Nu prea ştiu dacă să o cred sau nu.
Mai este o problemă. Suntem din clase diferite. Fetele de la mine din clasă o urăsc, iar cele de la ea din clasă mă urăsc. Şi e cam greu aşa. Adică, chiar nu mai ştiu ce să fac.
Să rămânem prietene sau nu? thinking Eu sunt confuză. Adică, dacă pân' acum 2 zile eram hotărâtă să renunţ la ea, acum nu mai ştiu ce să fac. Help? puppy dog eyes

2 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Prietenia voastră nu ar trebui influențată
de opiniile persoanelor de lângă voi.Contează doar concepțiile voastre despre această tovărășie. Dacă ea a conștientizat că a greșit las-o să vezi dacă într-adevăr se schimbă.(dacă am învățat ceva e că oamenii nu-i poți schimba da tu așteaptă că poate e o minune)Vorbește cu ea și spuneți-le celorlalte persoane(cele 2 clase)că e strict decizia voastră dacă mai sunteți prietene.Crede-mă dacă nu-i mai dai o șansă s-ar putea să regreți că n-ai așteptat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unii oameni trebuie sa se schimbe doar pentru ca nu mai sunt asa cum vor altii. Daca accepti un om, il accepti asa cum este. Chestiile astea cu schimbatul sunt niste porcarii.