| Alexutza1D a întrebat:

Hello! Peste 2 luni ma voi muta in Germania, iar asta va insemna sa ma despart de prietenii mei si mi-e foarte greu dar mai ales asta va insemna sa imi fac prieteni noi.iar eu sunt cam timida si mi-e teama sa nu o dau in bara.Imi puteti da si mie niste sfaturi despre cum sa ma acomodez mai usor? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Alexandrughita a răspuns:

Nu o vei da in bara. Incearca sa iti gasesti acolo un prieten/ prietena tot asa retrasa ca tine, care sa te bage si pe tine in grupul lor de prieteni. Cat despre prietenii de aici, din Romania, patreaza legatura cu ei, si te mai poti intoarce in scurte vacante in Romania, sai ii vizitezi. Succes si capul sus!

2 răspunsuri:
| RandyMarsh a răspuns:

Buna!
Gandeste-te ca aceasta timiditate te va priva de la multe.Si ce daca o dai in bara? Inveti din greseli.

| Hinbrad a răspuns:

Pai n-ai cum sa-ti uiti prieteni.La scoala poti sa te imprietenesti cu o groaza de lume da nu din prima zi ti-ai facut 100 de prieteni. Daca ai ceva noroc poti sa-ti faci ceva prieteni in prima zi.