supadeceapa
| supadeceapa a întrebat:

Hello, supici. Sunt curioasă dacă voi ați mers sau ați merge la întruniri din astea de 7-10-15 ani cu colegii de liceu și dacă da, DE CE? laughing

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu evita nici o forma de socializare reala, pentru a retrai acele vremuri inca o daca

| mihai69 a răspuns:

Da. Am fost, și când ne-am strâns câțiva foști colegi de liceu (din clasă), și când ne-am adunat o parte din promoția acelui an din facultate.
De ce? pentru că în ambele locuri am fost o gașcă unită și veselă. Și tuturor ne-a făcut plăcere să ne revedem, să ne amintim din acele vremuri...
Cea mai faină fază a fost la ultima întâlnire cu cei din liceu, când o tipă (acum profă de mate, femeie serioasă, deh!) i-a mărturisit că era în limbă după el unui coleg (ășta acum stă în Canada). Și ce să vezi? Toată seara au stat amândoi bot în bot fix de parcă nu ar fi trecut 40 de ani de atunci...winking Cum aș fi putut rata așa ceva?!?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

D.

Da, cred ca da.

Adica mai am vreo 3 ani pana la cea de 10. Daca o sa se faca, probabil o sa merg.

Sau probabil zic eu asta acum, insa nu prea imi placeau de colegii din liceu big grin

| T0T a răspuns:

Nu. Nu îi suportam/ suport pe majoritatea. Am ieșit și din grupul lor.

| sofisis a răspuns:

Am mers da. De ce? Pentru ca e frumos sa iti revezi toti colegii. Bine, noi cand am facut, am facut cu toate clasele din generatie, nu numai clasa mea. Deci erau toti din liceu, toti profesorii...a fost super

| Emma30555 a răspuns:

Nu as merge fiindca legăturile s au întrerupt, toti vor avea tendința să pară ce nu sunt, sau sa accentueze părțile bune, nimeni nu ar fi autentic cum este cu prietenii sau cu apropiații. Mi s ar părea de complezență, dar ce i drept in cazul meu nu s au ținut astfel de întâlniri.

| Lukasssz a răspuns:

Sup, supadeceapa -_-.Eu termin liceul anul asta si n-as merge la intruniri din astea de liceu.
1)Nu am multe amintiri cu colegii, hai maxim una sau doua, dar sunt amintiri urate(in mare parte din cauza online-ului).
2)Probabil nu o sa mai stau in orasul asta/tara asta si nu sunt dispus sa calatoresc doar pentru o intrunire din asta.ce sa fac? sa ii aud pe aia cum se lauda?
3)Karens teachers.Cam 90% din profesorii pe care i-am avut in liceu au fost FOARTE naspa, ei mi-au facut viata un calvar.
4)Diriginta de clasa a fost (si inca e) o proasta si nesuferita cel putin pentru mine. Odata am intrat in conflict cu un coleg pe un motiv banal...Acel coleg are o profesoara care e din liceul meu (din fericire nu preda la noi la clasa, deoarece ea e profa de biologie si eu sunt la uman ), si iti dai seama, a tinut cu acel individ doar pentru ca ma-sa e profesoara, fara sa stie de la ce ne-am luat.I-au sunat pe parintii mei, le-au spus sa ma pedepseasca, ba chiar A INVENTAT O GROAZA DE LUCRURI care nu erau adevarate si mi-a scazut si 2 puncte la purtare...Dar lasa ca o sa ma razbun, in noaptea banchetului m-am decis sa vin doar pentru a-i da o mama de bataie tipului si pe urma fug, SI NU VOI MAI PATII NIMIC pentru ca nu imi mai vor fi profesori, poate doar sa sune la 112, dar am facut planul le spun la politisti ca eram beat in momentul ala.Planific asta de 2 ani de zile.

| goguPatent a răspuns:

Nu am mers.
Cu cine am avut de tinut legatura am tinut fara alte intruniri si intalniri.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Depinde dacă m-am înțeles sau nu cu ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu m-as duce. Consider ca asemenea intruniri sunt doar niste oportunitati pentru unii de a se lauda cu realizarile lor sau de a minti de ingheata apele in caz ca nu au realizat nimic notabil. laughing
Nu simt absolut deloc nevoia sa-mi revad colegii de liceu. Cu jumate din ei n-am avut nici o treaba, iar cu cealalta jumatate, care formasera asa un fel de gasca, nu ne-am despartit tocmai prieteni. Balul de absolvire a fost mai mult un "stand-off" decat o petrecere! laughing Simteau nevoia sa iasa afara sau sa mearga la toaleta doar in grup! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu as merge. M-as plictisi. Cu persoanele cu care am vrut sa tin legatura am facut-o.

| Jus7t a răspuns:

Neața supica.

Nu, nu as merge.
Bicaz idgaf.
Țin oarecum legătura cu doi colegi, de restul nu ma interesează.
Ar fi stresant sa aud cum vorbesc de copii și de alte realizări mărețe.
Dacă e o placere sa te vezi cu ei sau nu depinde doar de persoana respectiva și de colegi, nu e ceva general.

Tu o sa te duci? laughing

| supadeceapa explică (pentru Jus7t):

Neața, Justule love struck

Au făcut acum, n-am mers laughing ai mei nu-s pe realizări, sunt din ăia cu școala vieții, și sunt sigură că și-ar fi povestit dramele și aș fi plecat de acolo încărcată cu telenovele pentru 10 vieți.

Dar am observat că generațiile vechi nu-s așa, mama își caută colegi de liceu pe Facebook și se sună și vorbesc la telefon 5 ore plângând laughing))))

| Jus7t a răspuns (pentru supadeceapa):

laughing) înțeleg.
Și mama mi-a povestit și erau mult mai de treaba colegii ei fata de ce am avut eu, la fel și o verișoara de a ei, s-au creat altfel de relații, habar nu am thinking

Poate făceai pe psihologul laughing După nu mai scapai.

Răspuns utilizator avertizat
| Anonim67377882 a răspuns:

Da probabil o sa merg daca se tine.
Sunt aproape sigur ca toti tocilarii nu o sa vina. laughing