supadeceapa
| supadeceapa a întrebat:

Ce mai faceți, supici? V-ați autoizolat deja? love struck

16 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Ardem gazul si noi asa cum putem, ca dupa vine pandemia/

| Celcestietot a răspuns:

Sunt izolat cu puterea lui Dumnezeu. Pot merge printre cei contaminati si sa ies biruitor. Acum pe bune, ce este cu panica asta?!

| supadeceapa explică (pentru Celcestietot):

Aveți net la ospiciu?

| Celcestietot a răspuns (pentru supadeceapa):

Eu cum sunt in personal am internet, chiar nelimitat, știi și tu asta, căci ești pacientul meu! Ai uitat, nu mai știi unde ești? Cu o asemenea atitudine nu îți vom mai da drumul niciodată rolling on the floor!

| Nemessys a răspuns:

Sigur, am dat 500 de lei pe o masca, m-am dus in kaufland si am golit rafturile cu conserve, faina si ulei, am mintit managerii ca am fost in Italia luna trecuta, ca sa primesc concediu 2 saptamani. Viata merge bine, a ta?

| supadeceapa explică (pentru Nemessys):

Bună idee, boss, eu n-am făcut nicio provizie și acum mi-e frică să merg la cumpărături. Săptămâna trecută am căutat 2 zile mălai prin tot orașul, nenorocirilorrrrrr

| Thecurious a răspuns (pentru Nemessys):

Sa stii ca a fost un caz asemanator.
Un roman a mintit medicul ca venea din Italia, pentru a primi concediu medical.
Il parafrazez pe medic "Treci la munca, ca nu ai nimic".

| Apokales a răspuns:

Auto-izolat?! De ce am face asta?

| supadeceapa explică (pentru Apokales):

Se practică mai nou. De panică.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Apokales):

Ca să nu ne fwtă coroniţa.

| Apokales a răspuns (pentru anonim_4396):

Aaa... Pai de ce nu ai zis asa. Acum cea mai amuzanta gluma este sa te duci in Kaufland si sa vorbesti italiana, sau in orice alta zona aglomerata.

| Thecurious a răspuns (pentru Apokales):

M-am imprietenit cu un student asiatic. Vom invata cateva cuvinte din limba chineza, ca sa purtam o conversatie in Mall.

| supadeceapa explică (pentru Thecurious):

Nu trebuie să faci efortul de a învăța chineza, poți spune chingchongchung în autobuz dacă vrei să vezi cum e să ieși pe fereastră.

| CleanHeart a răspuns:

Da, pentru o introvertita ca mine nu e o problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ASa as lua si eu concediu medical, ce poate fi mai fain deat sa stai toata ziua la Laptop?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpănașă adresare.