| ღSคภ๔яค a întrebat:

Hello TPU.Vreau si eu niste sfaturi despre cum as putea creste in inatime. Ultima oara cand m-am masurat acum 2 sau 3 ani avea 155.Nu am mai crescut deloc si acum am 16 ani.Cred ca pana la 18 as mai putea creste macar pana la 160big grin.Ce as putea sa fac sa mai cresc?happy

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Organismul se dezvolta singur nu il poti obliga sa creasca la indemana ta. Tu vei vedea la 18 ani ce inaltime vei atinge.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Dacă provii din familie in care si mama sau tata sint mici de inăltime, nu ai nici o sansă să ajungi la 1, 60-70, ci doar purtînd tocuri.

| Seepty a răspuns:

Daca vrei sa mai cresti poti face un sport precum volei, basket sau inot dar mai bine faci volei pentru ca e sport de fete.

| Maioru a răspuns:

Practica inotul, volei, baschet cu toate ca ar fi trebuit sa te apuci un pic mai devreme.

| PaunEver a răspuns:

Daca ai parintii scunzi, ar putea fi in zadar, dar depinde si de organism. Poti sa practici basket(ai vazut ce inalti sunt?) sau poti volei(am facut si m-am inaltat, eram pitica intr-a 5-a si acum cand am crescut, am 1.60. Acolo, exersam si saritora foarte sus la fileu, ajuta. Dar ne asezam pe espalier cu spatele lipit la o inaltime avantajoasa si ne lasam in maini, iar altcineva, ne tragea in jos.)