| anonim_4396 a întrebat:

Hello tuturor! am nev si eu de un raspuns urgent! stie careva in cat timp se primeste un raspuns pentru 'NUMERO DE SEGURIDAD SOCIAL" pentru Spania? in cat timp il primesti? e urgenttt
funda

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ti-l da pe loc dar acum nu o sa ai parte de el pentru ca romanii care nu au cotizat sau nu au fost gasiti in baza de date a somerilor pana in iunie-iulie 2012 nu au drept de munca si nici numar de comunitar pana la sfarsitul anului 2013. Daca ai NIE si esti minor ti-l fac parintii si te vor afilia cu unul din ei sau ambii mergand la trezoreria de seguridad social. O sa iti ceara niste legalizari de acte unul din ele fiind certificatul de nastere legalizat la consulat, copie dupa buletin si NIE, si actele parintilor ca lucreaza nu stiu sigur buletinul NIE dar poti sa suni si te vor informa.

| mgtow a răspuns:

Din ce oras esti?

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Povestea e mai complicata, eu nu am NIE, dar am pasaport temporar, am peste 18 ani iar firma unde vreau sa am angajez,(ESTE DIN SPANIA, CU SEDIUL IN ROMANIA) m-a PUS SA COMPLTEZEZ NISTE ACTE ONLINE, CATRE SEGURIDAD SOCIAL, SI MI-AU SPUS CA TREBUIE SA IMI AJUNGA SI NR ACELA, EU AM DEPUS ACTELE SA ZIC ASA INK DIN 18 IUNIE SI PANa acum, NIMIC.

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Neavand NIE nu vei obtine drept de munca pe cale legala pana la sfarsitul anului 2013, nici NIE nu ti se face pana la sfarsitul anuui deoarece guvernul a interzis dreptul de munca pentru romani din cauza ca sant multi someri spanioli.