| anonim_4396 a întrebat:

Hello! Voi cum reactionati cand primiti memeuri? Adica mi se pare cam sec sa pun doar "rolling on the floor)", dar habar n-am ce sa zic laughing)

4 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

Zic: "Tare asta!" sau "Asta a fost buna rau!", "Ohhooo... alta cu copii morti si necrofilie. Bun, mi-a placut!". Desigur, pun si un emoji, ceva acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-i sincer, frate nu mi se pare absolut deloc haios și aș vrea să îți dau block dar nu mă ține. Sau, e cât de cât amuzant, dar nu-mi vine să râd.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Mie plac emoticoanele de la messenger, WhatsApp sau Discord

Opțional mai adaug o experiență personală care se leagă de acea glumă sau o experiență a persoanei respective dacă o cunosc destul de bine, sau chiar a noastră împreună.

Sau dacă e ceva negativ în glumă dar totuși simpatic cicălesc persoana că gluma se referă la ea.

| andreilittle a răspuns:

Buna intrebare. Cred ca-ti pot oferi o lista personala cu raspunsurile la mesajele cu meme-uri :
- LOL
- LMAO
- Morrr
- Amuzant
- Funny rau de tot
- Ce ***?
- Hahahaha
- Good one
- Asta a fost chiar buna
Dar, bineinteles ca niciuna dintre replicile de mai sus nu se compara cu mesajul simplu, dar perfect, acela fiind : " rolling on the floor) " sau " laughing) "