| anonim_4396 a întrebat:

Cum reacționați când primiți un vot negativ?
Mai e cineva care reacționează astfel?laughing
https://i.imgur.com/LHC8PvD.png

30 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Să vezi ce dedicații primesc eu de la tot felul de smiorcăiți, care au impresia că toate postările lor sunt geniale și nu are nimeni dreptul să le dezaprobe. Ce încercări de șantaj emoțional, de demonstrații persistente că sunt maturi și nu le pasă! Înduioșător, deadreptul! laughing

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

E foarte simplu, doar ca tu nu poti pricepe din pacate. Iti depaseste nivelul de dezvoltare.
Parerea mea legata de voturi spre exemplu ( pe care le consider niste chestii inutile) nu are nicio legatura cu regulamentul(pe care fiecare utilizator s-a angajat sa il respecte de cand si-a facut un cont pe site-ul asta)
Hai sa apelam la o analogie ca sa iti fie mai simplu de inteles, asta din cauza faptului ca nu pot sa iti fac un desen.
Din punct de vedre al regulamentului unei scoli nu conteaza parerea unui scolar fata de regulile scolii, nu conteaza ca nu ii place uniforma, nu conteaza ca o injura pe profesoara in gand si nu conteaza ca el poate ar vrea sa plece de la ore, sa chiuleasca. Daca el le respecta, poate sa creada ce vrea despre orice. In schimb daca un elev, ca tine, prefera sa nu respecte regulile atunci el trebuie sanctionat. Ghici ce se intampla daca nu e sanctionat? Va atrage toata antipatia clasei de elevi, mai ales a celor care se chinuie sa respecte regulamentul desi nu il considera util.
Atunci cand votezi o intrebare ca fiind eronata tu faci abuz de o functie si incalci regulamentul. happy
Singura smiorcaita din pacate esti tu. Raspunsul asta releva faptul ca esti frustrata si simti nevoia sa te smiorcai. Incalci regulamentul, folosesti voturile ca metoda de razbunare si te superi ca toti iti sar in cap.
Invata sa-ti asumi deciziile. Vrei sa fii eleva mai cu mot care vine imbracata cum vrea la ore? Bine, nu e treaba mea cum vrei sa-ti traiesti viata, dar asuma-ti si consecintele si nu te mai smiorcai ca o fetita de 5 ani, ca te faci de cacao rau.
Comportamentul tau, atitudinea ta si raspunsurile tale pot fi rezumate cam asa: aduna ciresele din ciresul care nu iti apartine, ia-le pe alea bune, scuipa-le pe alea care nu sunt bune, daca vine proprietarul fa-l sexist si misogin, mancator de cadavre si in final plange-te ca ciresul nu face si banane si cat de plina de suferinta e lumea in care traim.
Sper ca te-am ajutat.

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Da, NOname, noi suntem cei care numim alte persoane, idioti, aroganti, fara prieteni, lenesi, chiori, agresivi. Si tot noi dupa ce facem asta ne plangem ca oamenii care ne vorbesc in maniera asertiva fac atacuri la persoana.
Si apoi tot noi suntem aia care ii numim pe cei pe care ii tratam ca pe niste mizerii, ca pe niste gunoaie,, sensibilosi'' si,, smiorcaiti''. Ca doar nu au dreptul sa se planga cand ii numim asa. Logic ca nu!
Da, NOname, si dupa tot noi ne smiorcaim ca o fetita de 5 ani atunci cand cineva arunca EXACT aceleasi jigniri pe care le-am aruncat noi. laughing rolling on the floor laughing)
Si tot noi ne dam cu fundul de pamant, NOname si spunem ca ala e un atac la persoana si ca sunt prosti ca au facut lucrul asta, prefandu-ne ca niste jegosi ca noi nu am facut EXACT acelasi lucru.
Imi cer scuze in numele tuturor, sincer. Pot sa iti adresez te rog o intrebare? Te-ai gandit vreodata la o cariera in politica?

| Drimmero a răspuns:

Nu reactionez in niciun fel,, unii nu pot concepe ca dreptul la parere a fost candva un act de eroism.

| SilentRain a răspuns:

Aceasta este reactia mea →
https://s1.favim.com/......746540.gif

| GoldenZenith a răspuns:

I don't give a f*ck day dreaming

| anonim_4396 explică (pentru GoldenZenith):

Taci din gura. Stim toti ca iti tai venele cand se intampla asta, slabanoago...

| GoldenZenith a răspuns (pentru anonim_4396):

Ew. Te mai îndopi cu 5 tone de mâncare? rolling eyes

| anonim_4396 explică (pentru GoldenZenith):

"5 mese pe zi" paralelo. Nu 5 tone. Ca tine... Bine ca ai arderile care le ai ca erai tu de 5 tone rolling on the floor

| GoldenZenith a răspuns (pentru anonim_4396):

Ești invidios pentru că eu sunt sexoasa și tu nu. rolling eyes

| anonim_4396 explică (pentru GoldenZenith):

Clar.

| Superior a răspuns:

Ce panarama happy Nu cred ca exista persoane de astea...

| drutzix a răspuns:

Am primit o data nefolositor de la Noname dar a dat si amuzant deci am plans doar o saptamana laughing)

Ma amuz pentru ca primesc confirmare ca am reusit sa enervez persoana respectiva laughing

| Dumblytics a răspuns (pentru drutzix):

Stai lin, ca nici tu nu esti mai presus.
Cand te enerveaza cineva ca ti-o da bine la cioc, singura ta replica e sa taca si sa inghita.
Replica de puțoi frustrat complexat ca nu i-o suge/inghite si lui nimeni.

| drutzix a răspuns (pentru Dumblytics):

Oho, ti-ai facut cont special ca sa ma injuri? rolling on the floor)
Chiar sunt curios pe cine am enervat atat de rau ca sa faca asta, hai spune cine esti nu fi sfios.
Tu esti expertul la supt si inghitit asa ca nu o sa ma cert cu tine.

Esti un no lifer care nu are tupeul necesar sa injure de pe contul principal asa ca isi face 5000 de conturi pentru trolling, macar de aveai inteligenta necesara sa faci trolling de calitate laughing).

| Dumblytics a răspuns (pentru drutzix):

M-ai prins, fix pentru tine mi-am facut cont.

| Dumblytics a răspuns (pentru drutzix):

"Tu esti expertul la supt si inghitit asa ca nu o sa ma cert cu tine."

yeah, didn't see that coming.

si nici restul cliseelor, e pentru prima oara cand le vad.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Wow, mersi ca ma faci si mai populara decat sunthappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Raspunsurile bune"rolling on the floorOr fi invizibile? Ca cele pe care le vad eu numai bune nu sunt))
La fel cum reactionez cand primesc un vot pozitiv.Mi-e indiferent.Sa zicem ca depinde si de persoana care voteaza))

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Alea în care ajută lumea, cum să nu le vezi?laughing
https://i.imgur.com/WP2aP8u.png

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Aaa...mi-au scapat straight face.Te referi la alea in care zice ca de-abia asteapta sa moara sau la cele in care spune ca o fata ar trebui sa se casatoreasca cu persoana cu care are primul sarut, nu? Clar ajutorul ei e vital pentru acest site.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cel în care voia să mă căsătoresc cu ea poate :-? https://www.tpu.ro/go-to-answer/16165556/
Sau cel pe care i l-am votat 'eronat' https://www.tpu.ro/go-to-answer/16172836/ Mai mult de ciudă că nu mă pot ridica la standardele ei erudite. :D

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"Sa ma casatoresc cu ea"Cum ai ratat o asemenea oportunitate? E ca un vis devenit realitate))

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mi-a luat ceva să mă hotărăsc, dar mi-am dat seama că nu mă pot ridica la nivelul ei, nu vreau să fiu inferior într-o relație. sad

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Și n-ar fi nici moral, n-ar fi prima fată cu care să am un sărut.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Bine ganditlaughingNu e bine sa ai aspiratii prea mari.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu aș putea dormi noaptea știind că nu sunt căsătorit cu fata cu care am avut primul sărut. sad

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pacat ca respectiva tipa nu iti citeste raspunsullaughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dacă îl citește, îi sugerez să-și facă Tinder, are mai multe șanse decât pe TPU, a mai cerut vreo 2 cel putin aicilaughing

| CdeMetal a răspuns:

Sincer nici nu mă uit la ce voturi primesc.