| boylivgume a întrebat:

Ce parere aveti despre fata sagetator? intrebare adresata, in special baietilor! v-ati indragostit vreodata de una? si va rog sa precizati si zodia voastra..cat mai mult detalii va rog! mersi

Răspuns Câştigător
| Alinuca776 a răspuns:

Nu sunt băiat, însă stiu foarte multe despre zodii etc. Chestia asta depinde si de zodia ta. Săgetătorul fiind o zodie de foc se înțelege bine cu Leul Berbecul si chiar și cu Scorpionul (uneori) Femeii săgetător ii place enorm de mult sa călătorească, însă nu este cea mai ordonată persoana posibilă. Este o fire visătoare Dar care totuși știe ce vrea de la viață.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Crezi in lucrurile astea?

| RAY a răspuns:

Tarfe sunt toate zodile nu asta conteaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astrologia promoveaza gandirea necritica.
credinta in zodii si horoscop presupune convingerea ca exista o predestinare, ca orice schimbare este imposibila si chiar de nedorit. Astrologi tind sa-i judece pe oameni in functie de zodiile acestora, fara sa mai fie interesati sa-i cunoasca cu adevarat. Oamenii nu sunt judecati individual, ci inclusi automat intr-un grup, de la care se asteapta un anumit comportament, aparand astfel prejudecatile.
"Omule nebun, ce legatura poate sa aiba zodia de pe cer, cu nasterea ta pe pamint? Niciodata nu are legatura steaua ta de pe cer cu nasterea ta. Ne-am facut rai din cauza rautatii noastre. Am dat vointa noastra in mana satanei, ne-am facut rai de bunavoie, nu de sila. Nu ne-a silit nici luna la rau, nici zodiile, nici constelatiile cerului, ci rautatea noastra si voia noastra proprie, iar aceasta aduce munca vesnica."(Sfantul Vasile cel Mare)

| Xelon a răspuns:

Eu nu cred in chestile de genul asta dar, am avut o gagica sagetator si pot spune ca din toate fetele cu care am fost a fost ceea mai echilibrata persoana, avea asteptari destul de mari de la mine dar atunci eu am fost intr-o perioada mai proasta si relatia nu a tinut, eu sunt scorpion.

| kavasaki99 a răspuns:

Periculoase.

| boylivgume explică (pentru kavasaki99):

Dc?

| kavasaki99 a răspuns (pentru boylivgume):

Stiu eu e soaramea laughing

| JustAPluviophile a răspuns:

N-are nici o legatura zodia. Nu a fost demonstrat niciodata ca o zodie ar fi mai compatibila cu una sau cu alta. Zodiile sunt irelevante.