| Andreea1119 a întrebat:

Help! dau funda...
sunt blonda...si vreau sa ma fac roscata... dar am parul foarte distrus(varfuri despicate, fir subtire, rar) si as vrea sa stiu daca vopseaua fara amoniac mi'ar dauna si mai tare, :-s

Răspuns Câştigător
| CARMENCITA a răspuns:

Da.Si vopseaua fara amoniac are oxidant si substante care ataca parul.Eu m-am facut cu vopsea semipermanenta fara amoniac cu oxidant mai slab Garnier. Exista si Pallete. Daca gasesti Wella si mai bine, dar sa gaseste doar la coafor.Eu sper ca data viitoare sa ma fac cu Wella.Vezi ca cea de la Revlon fara amoniac are oxidant puternic.La fel si Loreal Casting.Bine ar fi sa nu te vopsesti o perioada daca parul e ars, apoi sa cauti vopsea semipermanenta, fara amoniac si cu oxidant slab 3%. Daca te faci roscata sau bruneta va fi mai greu sa te faci blonda la loc.Asa zic unii ca cica se poate sa-ti iasa altceva. Vopseaua semipermanenta nu e nuantator este tot vopsea dar fara amoniac si oxidant slab.Pe blond ar trebui sa-ti iasa roscat, dar daca ai par negru deschide 2 tonuri.Nu ustura, dar bine ar fi sa faci un test inainte.Eu am pregatit vopseaua si am pus putin pe mana si am lasat 10 minute, dar stiam ca nu sunt alergica.Citesti pe prospect.

1 răspuns:
| Andreea1119 explică:

Ms carmencita, probabil ca nu ma voi vopsi inainte de a'mi face ceva tratamene pentru par...