| AlinutzaRouz a întrebat:

Help! mi se exfoliaza ingrozitor unghiile de ce? ce sa fac?

5 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Freacati-le cu cateva felii de lamaie in fiecare zi, nu-ti mai da cu absolut nici un lac cateva saptamani, o alta cauza poate fi sensul in care iti pilesti unghiile si faptul ca nu ti-ai dat cu un lac protector inainte de a aplica oja dorita de tine.Bafta!

| JeSa a răspuns:

Buna!, Incearca cu ulei de ricin sau incearca sa le tii in ulei de masline. iar pentru. a le tine tari e bine sa le inmoi si-n suc de lamaie, si poti sa iei si vitamine pentru. par si unghii de la farmacie, ceva pe baza de calciu, sa nu-ti lipseasca lapticul din alimentatia ta, fructele, etc. ca ex. tinctura de lucerna ajuta mult la intretinerea unghiilor exfoliate(produs farm.)!, Succes!, Pa, pa!

| andi a răspuns:

In primul rand trebuie sa tzii unghiile in ulei 12 ore pe zi iar restul 12 ore sa le dai cu suc de lamaie. dupa o saptamana o sa treaca. garantat. atunci te poti odihni. succes.ma anuti daca ai avut ceva rezultate.kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lipsa de calciu. Fuguta la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lipsa calciului din organism influenteaza si nivelul cheratinei. Fa un tratament serios si daca se poate naturist. Nu incerca sa asimilezi calciu din lactate fiindca practic este imposibil, ideea este total eronata.