| Ramo137 a întrebat:

Hey, am varsat din greseala ieri niste budinca pe tastatura si dupa ce am curatat-o bine nu imi merg vreo 5 butoane... ce e de facut? laughing multumesc dau funda!

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu se mănâncă peste tastatură, mergi să-l curețe mult mai bine la un service autorizat de calculatoare.
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

O desfaci de tot, cureti mizeria si dai cu spirt pe tipla de plastic, stergi bine butoanele apoi le pui la loc. Prima data scoti butoanele cu o surubelnita, daca e tastatura de laptop o schimbi cu alta.

| darrio2007 a răspuns:

Orice i-ai face tu, probleme cu butoanele tot vor mai fi.Nu aveai loc unde sa iti tii budinca? Mai intai mananca la masa, ca tot omul, apoi stai pe net.

| NobleHeart a răspuns:

Iti spun eu ce-i de facut: trebuie sa-ti cumperi alta tastatura.

| Ramo137 explică (pentru NobleHeart):

E laptop. nu stiu daca e asa usor

| NobleHeart a răspuns (pentru Ramo137):

A! Nu specificasesi. happy

| Ramo137 explică:

Am schimbat tastatura, mersi pentru raspunsuri oricum

| mada225 a răspuns:

O desfaci de tot, cureti mizeria si dai cu spirt pe tipla de plastic, stergi bine butoanele apoi le pui la loc. Prima data scoti butoanele cu o surubelnita, daca e tastatura de laptop o schimbi cu alta.

| Barta_Ssebi_1990 a răspuns:

Daca e la laptop HABARNAM daca i pe calculator atuncia trebuie sa scoti butoanele acelea si sa le cureti (le tragi in sus repede da nu tare)dupa aia ai un mic fir care i bagat jos de tot care nul vezi trebuie sa cureti marginile ca sa nu opreasca transmisia asta trebuie sa o faci un 5 minute altfel gata cu butoanele acelea :O si mie mi s-a intamplat