| mirunaiubita a întrebat:

Hey buna va rog din inima mea sa imi raspundeti dau funda si voturi bune va rog crying sunt boboaca anul acesta termin clasa a 9 a si am enoooorme emotii chiar de acum imi tremura picioarele cryinglaughing ma trezesc nopate si plang stiti eu sunt o fire mai timida de exemplu la gradi ma descaltau copii si intram cu mana la ochi laughinglaughinglaughinglaughing [foarete timida] in clasa 1 tot asa poate putin mai tupeista dar acum ce sa zic sunt tupeista adica nu foarte cum ar fi tupeist nesimtit sunt pretenoasa si cu toate ca am emotii eu nu las sa se vada dau impresia ca sunt in apele mele adica foarte acomodata cu toate ca imi clantane dintii in gra si tremur toataaa straight face

spuneti-mi tot prima zi de liceu incepand de cand v-ati trezit cu emotii de dimineata si astea pana la terminarea primelor 2 zile va rog daca pentru funda nu faceti asta faceti pentru mine

a si era sa uit daca sunt prietenoasa si timida cum imi pot gasi un prieten
dar nu las sa rada de mine cum zice cineva de mine stramb din bot ]

a si era sa uit ce inseamna botezul co ouo ca mor daca e ceva grav crying va rogggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggg ggg

3 răspunsuri:
| lia a răspuns:

Hey! Stai linistita. Nu mergi la un examen. La urma urmei nu trebuie sa impresionezi pe nimeni. Sunt tineri de varsta ta, aveti multe subiecte in comun.
Nu trebuie sa faci eforturi ca sa fii pe placul lor. Fii tu insati, timida sau indrazneata asa cum poti fi pe moment. Cu totii avem temeri, mai ales cand incepem o alta etapa a vietii noastre. Trebuie doar sa fii constienta ca in acea clasa nu vor fi toti la fel. Vor fi atat persoane mai indraznete cat si persoane timide. Tu trebuie doar sa iti gasesti o prietena langa care reusesti sa te simti in largul tau.
Ce ai vrea sa stii despre prima mea zi de liceu? Iti spun doar ca eram destul de timida si reuseam cu greu sa intru in discutie cu persoane noi. Si totusi, a venit totul de la sine. Mi-am facut prietene si am reusit sa depasesc acel moment.
Succes!

| mirunaiubita explică:

Scz trec

| madalina_5463 a răspuns:

Oo...calm fata.eu sunt in ferdinand bacau, si nu am auzit de nimeni care sa aiba vreun"botez", nici in liceu, nici in camin.eu zic sa prinzi mai mult curaj, pentru ca lumea te ia de prost daca esti mai timid, sau prea prietenos. o sa vezi ca cu timpul te vei obisnui, dar incearca sa te schimbi putin.plus ca daca esti asa timida o sa ti fie mult mai greu sa ai prieteni(indiferent de sex). toate persoanele de genu tau pe care le stiu nu prea au amici si nu sunt f agreate.succeshappy