| 4Angëℓ4 a întrebat:

Hey big hug .Vreau si eu niste statusuri frumoase pentru mess love struck .Fundaa ;x;x

3 răspunsuri:
| getutageo a răspuns:

Am intrebat multe, insa raspunsul tau a fost mereu cu puncte puncte.

Nu poti, te invatam. Nu vrei, te obligam!

E atât de schimbată! Exact cum ai zis tu că nu o să fie niciodată.

Crezi ca-mi pasa de tine? Crezi prost! Idealurile mele se schimba zilnic, nu stiu ce vreau, recunosc!

Stiu ca vreiii. Dar nu prea poti`. Cum vrei tu, asa vor toti!

Sunt 1000 de ganduri ce ma`ntorc la tine!

Am invatat sa am rabdare. Ca totu`ti iese arunci cand nimeni nu te crede`n stare!

Nu renunta niciodata la ceea ce iti apartine, si nu permite altora sa renunte la tine!

Imbracat in zambete aproape orice om e fals Am crezut in ochi sinceri si da, m`am ars.

Ador sa-mi curga cineva prin vene

Taci! E un cuvant potrivit pentru tine. Inchide`ti gura! Stapaneste`ti ura!

Fara aberatii, spune totul discret. Stii ca nu`mi place s`o ard indecent.

Vreau sa stii ca n`am sa renunt! Orice ar fi, te iubesc prea mult!

Realitatea bate platourile de filmare. Viata`i frumoasa si fara efecte speciale!

In seara asta bem pentru noi. Pentru cei ce ne-au avut, pentru fraierii care ne-au pierdut si pentru norocosii care ne vor avea.

Povestea mea continua la nesfarsit in stilu` clasic foarte fericit!

Mai târziu ai descOperit cum era. Pe cât de frumOasa, pe atât de rea!

Si ma pierd in intuneric, in jur totul e pustiu. As vrea sa te iubesc dar parca. parca nu mai stiu

Stii ca nu poti sa pacalesti pe nimeni, dar in fine. sunt ca si Smiley, official imi merge bine!

Fiecare zi e specialaa. Oricum e plin de atractii. Iar daca nu vi tu, nu-i nimic! Vin altii.

Cand iesi afara nu te controleaza, nu te suna. Tu stii ca te iubeste dar nu vrea sa ti`o spuna.; ))

Deschide ochii! Timpul trece. Nu mai visa frumos ca realitatea`i rece!

Stii draga? Iubitul meu se respecta. Are langa el o blonda aproape perfecta!

Îmi fac curat în suflet. Arunc tot ce e murdar și plin de praf!

Si a inceput sa zambeasca mai des. Iar ei intorc capul plini de interes!;; )

Eu o sa fiu lumina ta, cand calci pe becuri. Sau poate chiar averea ta cand ai zero pe cecuri.

si-acum ma confrunt cu abisul in care` am cazut si vreau sa te intreb : Cate suflete te`au urmat si s`au pierdut?

Trebuie sa pui in lada vechea masca trista si sa uiti de cheie. Maturizandu`te din lacrimi nu te face mai femeie!

Te uiti la mine invidioasa pe sub breton. Dar eu te vad mai pierduta decat un apel pe telefon!

Eşti pe primul loc, niciodată să nu uiţi. Că pentru tine a renunţat la multe şi la mulţi!

Barbatii cred ca au puterea. Femeile stiu ca o au!

Se poarta alb, se poarta verde, se poarta iar fetele blonde!

Nu`ti vei gasi iubirea niciodata, pentru ca asa vreau eu! Nu m`ai apreciat, cum te-am apreciat si eu!

Multi cred ca pot gandi pentru noi, dar noi nu inseamna mai multi. Noi inseamna doar doi!

Toată lumea are dreptul la o părere. Dar vezi tu, a ta e idioată!

Si trebuie sa-ti pese mai mult de tine! Cateodata sa faci rau, aduce bine.

Si vrei sa ma schimbi? Patetic. Schimba`te tu primul. Nu uita ca tu esti doar un personaj, eu fac tot filmul!

Ar fi timpul sa trec la nivelul urmator. Si e pacat ca tu ramai la capitolul anterior.

| alessiaflorentina15 a răspuns:

1) Fericirea înseamna sa ai o familie mare, iubitoare, grijulie, închegata, care sa locuiasca într-un alt oras.
2) Barbatii mint mai mult... femeile mint mai bine.
3) Barbatul se naste intre picioarele femeii si tot restul vietii lui lupta sa ajunga din nou acolo, pentru ca
nicaieri nu-i mai frumos ca acasa...
4)O sa iubesc ce-mi place. O sa uit ceea ce ma doare. Nu o sa iert ceea ce mi se greseste. O sa fiu buna
cu cine merita! Si rea cu cine trebuie!
5)Un om educat niciodata nu va spune: "S-o f. pe mama ta!". El va spune: "Pot sa-ti fiu tata!"
6)Barbatii sunt precum pantofii! cei care iti plac,te costa…foarte putini merita pastrati mai mult de un
sezon…daca nu ii iei potriviti,s-ar putea sa te bata…cei comozi nu te atrag, iar cei care te atrag nu vor sa
intre…unul singur nu e de ajuns decat pentru cenusarese…unii merita lasati la usa…lumea te judeca in
functie de ei…alte femei te invidiaza pentru ai tai, iar tu invidiezi alte femei pentru ai lor…cei sireti
trebuie legati…si ca o regula de aur: toti trebuie calcati in picioare!
7)Daca vrei ca sotia sa te asculte cind vorbesti, vorbeste cu alta femeie. O sa fie numai ochi si urechi.
8)Dragostea este triumful imaginatiei asupra inteligentei!
9)Dupa ce el i-a aratat contul sau din banca, ea a inteles ca-l iubeste la nebunie!
10)un om are dreptul sa se uite in jos la altul doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice!
11)?- Care este cea mai neplacuta ora pentru o femeie?
- Unu fara ceva….
12)Barbatii care nu le înteleg pe femei sînt de doua tipuri: casatoriti si necasatoriti.
13)Barbatul e singurul mascul care-si bate femela. Asta înseamna fie ca el e cel mai brutal dintre toti
masculii, fie ca femeia e cea mai afurisita femela.
14)Femeilor le plac barbatii plinuti… în zona portofelului…!
15)Spun unii ca e mai bine sa faci dragoste decît razboi, dar daca aveti chef de amîndoua, casatoriti-va!
16)Stiati ca ca 90% din cei care citesc aceasta fraza nu isi dau seama de dublarea cuvantului "ca" de la inceputul
propozitiei?
17)Scopul sotiei este de a cheltui atatia bani, incat sa nu ramana nimic pentru amanta.
18)?- Care-i diferenta dintre o cenusareasa si o printesa? – Cam 6 beri…
19)Pesimistul vede intr-un tnel intunericul, optimistul vede lumina de la capatul lui, realistul vede
luminile trenului care vine…Mecanicul de locomotiva vede trei idioti pe sine.
20)Dintii catre limba : – Daca te presam putin te putem taia! Limba : – O singura injuratura daca rostesc
unei persoane zburati toti.
21)- Din punct de vedere stiintific, dragostea este o reactie chimica. Adevarat? – Da, iar la interactiunea
cu alcoolul se accentueaza!
22)Cand cainele va invata sa vorbeasca, omul isi va pierde si ultimul prieten!
Fundita? big grin kiss