| Beyourself1245 a întrebat:

Hey. De 7 zile urmez un tratament si acest medicament se numeste "Serlift". La inceput m-am simtit ușurat, calm, vorbeam calm, dar de 2-3 zile parca simt din nou un pic de teamă in a ma exprima liniștit și fără a ma întrerupe cineva. Cand vreau sa deschid gura ca sa vorbesc acea "presiune" daca o pot numi așa, din cauza asta nu prea pronunt bine cuvintele. De cand am inceput tratamentul eram ok. Oare sa mai dureze? Am auzit ca adevaratul efect si-l face dupa o lună. Sincer sa fiu, gândesc mult mai bine, sunt atent, memorez repede (mai uit câte ceva dar dupa imi reamintesc). Câteva idei/sfaturi?
*Am Anixetate si inceput de depresie* Si teama de oameni.

2 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Mai asteapta doua, trei saptamani sa vezi cum te simti iar daca nu te simti bine, roaga doctorul sa iti mareasca doza de antidepresiv sau sa ti-l schimbe cu un altul.Sanatate!

| Nirvanaaa a răspuns:

Daca simti ca e grav poti vorbi cu medicul ca sa vezi ce zice. Poate e doar o stare de disconfort pana se obisnuieste organismul tau cu el.E doar prima saptamana. Daca nu te simti apatic si nu ai anxietate de la el, eu zic ca esti pe drumul cel bun si ca este doar o reactie de moment a organismului.