| AlerimxD a întrebat:

Hey. Eu sunt acum clasa a VIII-a şi vreau să ştiu care e diferenţa concretă dintre filologie simplă, filologie bilingv engleză şi ştiinţe sociale.
Mersi. Fundă! Xoxo.

Răspuns Câştigător
| CarmenR a răspuns:

La filologie simpla se pune accentul pe istorie, romana si limbi straine. La filologie bilingv engleza se pune accentul pe cele de mai sus plus istoria si geografia Marii Britanii. La stiinte sociale se pune accentul pe romana si stiintele sociale bineinteles, adica logica, psihologie, economie si filosofie. Mult succes!